MENU

8 простих способів справити гарне враження. Блог австралійського психолога

6073 0

Перелічені нижче поради - лише частина того, що можна почерпнути з психології для соціального життя. Називайте це лайфхаками, стереотипами і навіть маніпуляціями, але вони діють. Більш того, всі засновані на принципах психології.

1. Люди пам'ятають тільки першу та останню дію, тому справляйте гарне перше враження і закінчуйте на високій ноті

Ефект порядкового номера - одне з найбільш вивчених понять у психології. Суть його в тому, що ми схильні запам'ятовувати тільки ті речі, які відбуваються на початку і в кінці. Це досить сильний ефект. Саме події на початку і наприкінці розмови сильніше затримуються в нашій пам'яті, аніж ті, що в середині.

Є безліч способів використання цього ефекту в особистих цілях: на співбесіді, на діловій зустрічі або просто в розмові з кимось, на кого ви хочете справити враження, постарайтеся сильно почати і закінчити. Можливо, потрібно закінчити раніше, ніж ви планували. Люди запам'ятають лише хороші моменти і забудуть все, що сталося між цим, навіть якщо там ви проявили себе посередньо.

2. Щоб запам'ятати інформацію, поєднайте її

Дослідження показують, що ми можемо утримати в короткостроковій пам'яті лише сім (плюс-мінус два) бітів інформації. Це означає, що ми можемо обробляти від п'яти до дев'яти чисел або літер. Послідовність з семи літер, наприклад, A-C-G-F-M-R-T ми можемо запам'ятати досить легко, але послідовність B-D-A-J-F-T-H-S-R-E-No-M занадто складна для більшості з нас.

Читайте також: Простейший способ стать увереннее в себе

Щоб обійти цю особливість пам'яті, спробуйте об'єднати інформацію, що запам'ятовується. Запам'ятати послідовність з 16 лытер досить складно, але якщо цими літерами буде Д-У-Ж-Е-В-Е-Л-И-К-И-Й-С-Л-О-Н? У цій фразі цілих 15 літер, але, за фактом, вам потрібно запам'ятати лише три слова. Тобто, групуючи (об'єднуючи) інформацію, послідовність з безлічі елементів стає чимось єдиним. Таким чином, ви значно збільшуєте ємність вашої короткострокової пам'яті.

3. Якщо ви хочете, щоб комусь щось сподобалося, не тисніть на нього

Це, напевно, звучить дивно. Когнітивний дисонанс ми відчуваємо щоразу, коли робимо щось, що суперечить нашим переконанням. Стикаючись з цим дискомфортом, ми зазвичай коригуємо або свої переконання, або поведінку - щоб ті більше відповідали одне одному.

Під час одного з експериментів людей попросили зробити щось складне (або нудне), давши одним за це винагороду (група А), а іншим - ні (група В). Зрештою учасників попросили сказати, наскільки їм сподобалося виконувати завдання. Учасникам з групи В, як не дивно, завдання сподобалося набагато більше, ніж учасникам з групи А. А вся справа в тому, що люди з групи В зіткнулися з дилемою: вони зробили щось складне (або нудне), але не отримали за це компенсацію. Щоб якось впоратися з виниклим дисонансом, вони подумали «оскільки я не отримав жодної винагороди, мабуть, мені мав сподобатися сам процес», і поставили завданню вищу оцінку.

4. Запитавши, дайте людям час подумати

Ми живемо в соціальному світі. Багато чого з того, що ми робимо, сильно впливає на нашу здатність інтерпретувати, орієнтуватися і адаптуватися до певних соціальних ситуацій і обставин. Більш того, соціальний тиск є одним з найважливіших факторів у поведінці людей. Якщо ви розмовляєте з кимось, але людина відповідає або реагує на ваші слова лише уривчасто, помовчіть, зберігаючи при цьому зоровий контакт. Людина відчує прихований тиск, і зрозуміє, що потрібно продовжити розмову.

Люди відчувають навіть слабкий тиск, і щоб зменшити сором, говорять.

5. Жуйте жувальну гумку, коли нервуєте

Ви, напевно, чули про старий трюк з жуванням яблука під час розмови з уподобаною вами людиною (в американському телесеріалі Seinfeld він зображений). Прийом з жувальною гумкою працює аналогічним чином, але трохи тонше: жуючи гумку, ви обманюєте свій мозок, змушуєте його думати, що вам комфортно. Замість того щоб нервувати і панікувати (забирає багато енергії), вашому мозку здається, що все добре, адже ви зайняті стороннім заняттям - жуєте гумку.

6. Під час розмови спостерігайте за ногами людей

Якщо ви приєдналися до чиєїсь розмови чи говорите з кимось віч-на-віч, не погано б поспостерігати за розтащуванням ніг співрозмовника. Не потрібно, звичайно, витріщатися - це виглядатиме дивно, і людина відчує себе незручно - але кидайте час від часу погляд вниз або спостерігайте за ногами співрозмовника периферійним зором. Річ у тім, що люди (часто несвідомо) стоять ногами в протилежний бік від людини, яка їм нецікава. І, навпаки, якщо їхні ноги спрямовані на вас, ви, найімовірніше, їм цікаві або ж цікаво те, що ви говорите або робите.

7. На зустріч з вподобаною людиною приходьте у доброму гуморі

Емоції в деякій мірі заразні. Важко бути засмученим в оточенні щасливих людей. (Це не означає, що потрібно йти в цирк, щоб подолати депресію, але цирк, ймовірно, буде корисніший, аніж самотність.) Люди реагують на соціальні сигнали. Коли ви щасливі і сповнені ентузіазму, це зазвичай передається іншим. І це не паранормальне явище - люди просто підхоплюють вашу поведінку, і відповідним чином змінюють свою. Тому, коли ви в доьрому гуморі, люди починають асоціювати з вами відповідні емоції.

Читайте також: У каждого возраста есть свои преимущества

8. Коли люди зляться, будьте спокійні

Якщо ви колись на когось дуже сильно злилися, то, напевно, розумієте, наскільки неприємно, якщо людина в цей момент зберігає спокій. Коли ви розгнівані, нам не хочеться, щоб людина просто сиділа спокійно. І яким би складним не здавалося, коли хтось кричить чи ображає вас, найкраще залишайтеся спокійними. Це змусить людину почуватися ще гірше, а згодом і трохи присоромленою. (...)

Райан АНДЕРСОН, австралийский психилог


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини