Київ: що має відбутися для демонтажу незаконної будівлі?
Ви бачите на цьому фото історичну пам'ятку національного значення? А вона там є...
Це садиба Балабух, будинок збудований наприкінці 18-поч.19 ст., один з найстаріших на Подолі. Детальніше про неї можете прочитати тут: ► http://bit.ly/2piHMMC.
А тепер про те, чому замість цього будинку на фото те, що ви бачите...
Нещодавно в цьому будинку вирішив відкритися ресторан, і все б нічого, але новому ресторану конче знадобився всесезонна тимчасова споруда. І вони навіть отримали на нього дозвіл і заплатили гроші в бюджет... однак вирішили, що заплачені ними кошти дозволяють не тільки приймати та частувати своїх гостей, але й врізатися в металевим конструкціями в фасад старої садиби.
Як виявилося, будинок, який з 1979 року є пам'яткою Національного значення на думку представників ресторану зараз такою не являється. Більше того,за словами представника забудовника, в них є навіть рішення суду про виключення цієї будівлі з реєстру пам'яток...
Читайте також: Кто покриває незаконну забудову друзів Гройсмана
Мені так і не вдалося побачити це рішення, однак, враховуючи справедливість та непідкупність нашої судової системи не виключаю, що якийсь суддя міг вирішити, що з роками історичні пам'ятки молодіють та перестають ними бути...
Після того як на прибудову до садиби звернули увагу активісти проблему побачили і представники КМДА.
Департамент охорони культурної спадщини КМДА здійснив перевірку об'єкту та зафіксував факт пошкодження історичної пам'ятки, а також констатував те, що жодних дозволів від міністерства Культури на виконання робіт також не давалося.
До будівлі навідався навіть мер Києва Віталій Кличко, який побачивши те, що відбувається виніс спеціальне доручення з вимогою демонтувати незаконну конструкцію до 14 квітня.
Однак станом на 25 травня споруда стоїть в тому вигляді, як на першому фото, та, очевидно, готується до прийому відвідувачів.
Чого варта постанова мера міста? Очевидно - нічого.
Так само, як виявилося, мало що може змінити і рішення спеціальної комісії щодо розміщення тимчасових споруд, які двічі СКАСОВУВАЛИ дозвіл орендатора на встановлення тимчасової споруди. Першого разу - 13 квітня, тоді це питання зникло з протоколу комісії, через, як нібито, відсутність кворуму.
Читайте також: Особливості столичного будівництва або безпорадність громади перед бюрократичною машиною
27 квітня комісія вдруге зібралася на засідання, цього разу в порядку денному було лише одне питання - садиби. Більшістю голосів члени комісії анулювали паспорт прив'язки сезонного майданчика та зобов'язали орендаря привести фасад будівлі у відповідний вигляд. Протокол комісії з даним рішенням було опубліковано та підписано вже наступного дня.
За правилами орендар має усунути порушення протягом 3 робочих днів після підписання протоколу, в іншому разі знесення незаконної споруди лягає на плечі представникам благоустрою.
Однак не дивлячись на те, що минуло вже набагато більше часу споруда не була демонтована ані орендарем, ані владою міста.
Тому залишається відкритим питання, що має відбутися для того, щоб історична пам'ятка була збережена? Адже, очевидно, що рішення спеціалізованого органу з охорони культурної спадщини, доручення мера, рішення профільної комісії КМДА - вже нічого не варті, якщо тобі дуже треба розпочати бізнес і абсолютно начхати на культурну спадщину міста...
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки