MENU

Закон "Про освіту": удосконалення поганого лише зробить стан справ ще гіршим

1981 0

Ми четвертий рік поспіль "жуємо соплі" із прийняттям нового Закону "Про освіту" в якому не буде нічого по-справжньому нового. "Оновлюємо" програми, залишивши неоновлені стандарти позавчорашнього дня. 

"Прожужжали всі вуха" компетентісним підходом, який був педагогічною модою в 60-70-х роках минулого століття, і проводимо ЗНО з історії за завданнями в яких цим підходом і "не пахне".

Читайте також: Культура тестування: світ і ми

"Реформуємо" систему освіти, залишивши в недоторканому вигляді совдеповську вертикаль управління.

Декларуємо намір мати нового українського вчителя для нової української школи і залишаємо в недоторканому вигляді стару систему інститутів післядипломної освіти та методкабінетів.

Так прорив у майбутнє не робиться! Удосконалення поганого лише зробить стан справ ще гіршим.Що зараз і відбувається. На жаль...
ФБ нагадав мою тезу дворічної давності, цитую сам себе: "В освіті точно не треба будувати «школу як школу», бо так ми ніколи не наздоженемо Європу. Слід відразу ж діяти наввипередки, взявшись за побудову «школи, яка не школа».

Звісно, для цього нам потрібна філософія мрії і націленість на прорив, амбітна мета(збудувати найкращу в світі шкільну освіту) і сміливе футуристичне бачення.

Читайте також: Коштовна безкоштовна освіта. Як боротись з "добровільними" внесками

Уявіть собі заголовки провідних світових медіа: «Україна стала першою в світі країною, яка відмовилась від класно-урочної системи», «Індивідуальні освітні траєкторії замість державних програм», «Україна: школи без уроків і дзвінків», «Українські діти самі планують власну освіту», "Україна запровадила ваучер на професійний розвиток вчителя", "Українські діти тепер мають освітні рахунки в банках", "В Україні відмовились від регламентації терміну навчання(хто за скільки років зможе!) чи тривалості навчальних занять(усе гнучко!)", "Україна демонструє світові ефективність освіти без начальника(замість управлінь освіти, там діють сервісні центри)", "Україна змогла очиститись від псевдонауковців: лише 10% викладачів змогли підтвердити свої наукові ступені", "Українські віртуальні університети вчать ще не існуючим професіям"...

Уявили? Погано уявляється!? Фіни теж погано уявляли 20 років тому, як вони можуть стати законодавцями мод в освіті.

Світлина від Forbes. Україна.

Віктор ГРОМОВИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини