MENU

Школярі не отримують базових знань, а рівень підготовки вчителів – вкрай низький, – експерт про освітню реформу. ВІДЕО

659 1

Школярі не отримують базових знань, а рівень підготовки вчителів – вкрай низький, – експерт про освітню реформу. ВІДЕО

Із ухваленням Закону України "Про повну загальну і середню освіту в Україні" шкільна мережа закладів опинилась під загрозою скорочення, що негативним чином позначиться на рівні знань українських школярів. 

Про це під час онлайн-конференції сказав Голова Вільної профспілки освіти і науки України Володимир Фундовний, передає кореспондент UAINFO.org

"Закон України "Про повну загальну і середню освіту в Україні", ухвалений парламентом у січні 2020 року, має запрацювати у повну силу ще лише у 2027 році. Але вже зараз на місцях керівники, які займаються розподілом коштів, планують наступного року перевести 11-річні шкільні заклади на 9-річки", – сказав він.  

 

За словами Голови Вільної профспілки освіти і науки України, за таких умов вчителі, особливо у віддалених населених пунктах, втратять роботу, а діти – можливість навчатись у комфортних умовах.  

"Приміром, на Черкащині є населений пункт, з якого діти добираються на навчання у центр за 16 км. Але тепер цей заклад освіти хочуть також скоротити, що значно ускладнить процес добирання дітей на навчання, що у свою чергу негативним чином позначиться на самопочуттю школярів і рівні їхніх знань", - сказав Володимир Фундовний. 

Читайте також: Очевидные и неочевидные признаки готовности ребенка к школе: детский психолог рассказала, на что необходимо обратить внимание

У свою чергу адвокат Ростислав Кравець, коментуючи питання з правової точки зору, нагадав, що відповідно до Конституції України «держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах», а крім того «в Україні створюються рівні умови доступу до освіти». Проте за умов реалізації Закону України "Про повну загальну і середню освіту в Україні" базові принципи (зокрема щодо доступності освіти) фактично порушуються.  

"Складається враження, що особи, які проводять реформи – отримують гранти і впроваджують неприпустиму для України модель. Я розумію, що вони переймають досвід Швейцарії – але там країну можна на велосипеді проїхати, а в Україні мова іде зовсім про інші масштаби", – сказав він.  

Ростислав Кравець також зауважив, що в Україні відсутній «системний підхід до вирішення проблем у освітній галузі». Наприклад, Міністерство освіти і науки України попри другий рік карантину досі не розробило єдиний плани для надання дистанційної освіти.  

Читайте також: Через коронавірус ДПА 2021 для українських школярів скасували. Але не для всіх

"На жаль, в Україні відсутній системний підхід до функціонування системи освіти, а також за весь час не було жодної людини на міністерській посаді, яка могла б належним чином забезпечити якісну шкільну реформу. Так, відсутній загальний підхід до дистанційної освіти, перевірки їх знань. Все покладається на викладачів, дітей і батьків. Але як бути родинам, які не можуть забезпечити технічними засобами дітей? Тим паче, які вони мають троє чи п’ятеро дітей", – зазначив він. 

"Україна – це найбільша країна Європи, тому до реформування системи освіти слід підходити інакшим чином", – завершив Ростислав Кравець. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини