"Зрадо-переможні підсумки тижня". Другий випуск
Тиждень, що минає, видався непростим для парламентської опозиції, топ-корупціонерів і... Порошенка.
Так, передостанній сесійний тиждень розпочався аж ніяк не з інтенсивної роботи ВРУ, а з гучних заяв і неординарних вчинків. Лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявила про політичні переслідування зі сторони влади, а керівник фракції "Самопоміч" Олег Березюк розпочав голодування під Адміністрацією президента, вимагаючи від керівництва держави припинити сміттєву блокаду Львова.
У вівторок Петро Порошенко в дещо неформальній обстановці без українського прапора і спільної прес-конференції зустрівся з Дональдом Трампом. І поки гарант Конституції перебував у Штатах, антикорупційні органи почали нову хвилю арештів і кримінальних справ проти топ-корупціонерів. Результат діяльності НАБУ і САП - п'ять подань від ГПУ до ВРУ про зняття недоторканності і притягнення до кримінальної відповідальності Б. Розенблата, М. Полякова, О. Довгого, А. Лозового та Є. Дейдея.
Протягом тижня UAINFO запитувало у політологів, що вони думають про ті чи інші важливі політичні події. Пропонуємо вашій увазі фрагменти з їхніх суджень.
Читайте також: "Зрадо-переможні підсумки тижня". Перший випуск
Сміттєва блокада Львова - це історія про президентські вибори
"Якщо подивитися на рейтинги, то у другому турі президентських виборів Петро Олексійович програє не лише Юлії Тимошенко, але й Андрію Садовому. Саме тому історія зі сміттям - це історія президентських виборів і боротьба за зручнішу позицію під час президентських перегонів у 2019 році."
Наразі немає підстав говорити про переслідування Тимошенко?
"Якщо парламентським Комітетом з питань оборони і безпеки розпочнеться розгляд питання про наявність загроз національній безпеці у газовому контракті 2009 року, якщо будуть порушені кримінальні справи, тоді можна буде говорити про команду (влади посадити Юлію Тимошенко, - ред.). А зараз мова йде про заяву політика, яка стосується її політичних опонентів.
Наразі я не бачу ніяких конкретних підстав говорити про те, що є реальні переслідування (Тимошенко, - ред.) зі сторони правоохоронних органів."
"Янтарні ділки" Розенблат і Поляков опинилися між "двох вогнів"
"Вони не співпрацювали тісно з умовним Сергієм Березенком і групою БПП, орієнтованою на Банкову. З іншого боку, в того ж Розенблата не було нормальних контактів з депутатською групою "Єврооптимісти". Тобто його не шкода ні керівництву БПП, ні депутатській групі, яка пов'язана з НАБУ і САП.
(Притягнення Розенблата і Полякова до кримінальної відповідальності, - ред.) для САП і НАБУ - це важливе питання, бо на фоні не дуже успішного просування справи Мартиненка та інших справ, ці депутати - менші фігури, але все ж таки вони народні депутати, а тому теж зможуть виконувати своєрідну роль піар-гачка і для західних донорів, і всередині країни."
Ознайомча зустріч Трампа з Порошенком
"В Штатах розрізняють зацікавленість до України та стосунки з діючим керівництвом держави. "Тіні", які пов'язані з передісторією стосунків Порошенка і Трампа, нікуди не зникли - підтримка Гілларі Клінтон, скандал з Полом Манафортом продовжують відбиватися на стосунках президентів.
Читайте також: Зустріч Порошенка з Трампом. Коротко про головне
Зустріч відіграла позитивну роль як для Порошенка, так і для Трампа. Порошенку було дуже важливо сказати, що він випередив президента РФ Володимира Путіна. Трампу ця зустріч була потрібна, щоб "відмитися" від критики в медіапросторі, що він начебто орієнтується у своїй політиці щодо центрально-східної Європи на РФ і що дивиться на неї очима Росії. Також Трампу було важливо показати, що він спочатку зустрівся з Порошенком, а вже потім в Гамбурзі на саміті лідерів країн "Великої двадцятки" буде зустрічатися з Путіним. Це дозволить йому уникнути шквалу критики, який був свого часу, коли Трамп спершу зустрівся з очільником російського МЗС Сергієм Лавровим, а потім мав не тривалу зустріч з українським міністром закордонних справ Павлом Клімкіним.
Глобально візит Порошенка до Вашингтону можна оцінити як ознайомчий. Адміністрація Трампа лише починає визначатися, як далі співпрацювати з Україною."
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки