Зустріч Порошенка з Трампом. Коротко про головне
Вчора, 20 червня, український президент Петро Порошенко зустрівся з господарем Білого дому Дональдом Трампом. Зустріч тривала не довго - близько двадцяти хвилин, і проходила у форматі drop in. Тет-а-тет президенти не спілкувались. Також не було спільної прес-конференції після закінчення зустрічі.
UAINFO попросило політолога Олексія Якубіна підбити підсумки зустрічі президентів України і США.
Трамп не забув старі "гріхи" очільників України
Яким би не був статус зустрічі Порошенка з Трампом - головне, що вона відбулась. Це свідчить про зацікавленість керівництва США до України. Водночас можна стверджувати, що до кінця не вироблений новий формат, яким чином США будуть проводити свою політику щодо України.
Аналізуючи зустріч, також стає зрозуміло, що в Штатах розрізняють зацікавленість до України та стосунки з діючим керівництвом держави. "Тіні", які пов'язані з передісторією стосунків Порошенка і Трампа, нікуди не зникли - підтримка Гілларі Клінтон, скандал з Полом Манафортом продовжують відбиватися на стосунках президентів.
Порошенко запропонував президенту США "пряники"
Порошенко намагався зацікавити Трампа Україною не лише в декоративному плані, а й спробував запропонувати економічні "пряники". Маються на увазі пропозиції щодо співпраці в енергетиці - купівлю в США зрідженого газу та поставки вугілля для українських електростанцій. Також Порошенко спробував зацікавити адміністрацію Трампа участю в проектах по відновленню Донбасу, де американські компанії могли б виконувати ключові роботи.
Наразі можна говорити лише про те, що у Трампа вивчають пропозиції.
Читайте також: Foreign Policy: Президент Украины провел примечательно скромную встречу с Трампом
Пенс - новий куратор українського питання
Зустріч Порошенка з Трампом проливає світло на те, хто в Білому домі буде новим куратором українського питання. Ним стане віце-президент США Майкл Пенс. В усякому разі до тих пір, поки не буде знайдена інша людина, якій доручать займатися питаннями України.
В той же час поки зарано говорити про те, що в українську політику Пенс буде заглиблюватися настільки ж детально, як це робив Джо Байден - віце-президент в адміністрації Барака Обами.
Взаємна вигода від зустрічі
Зустріч відіграла позитивну роль як для Порошенка, так і для Трампа. Порошенку було дуже важливо сказати, що він випередив президента РФ Володимира Путіна. Трампу ця зустріч була потрібна, щоб "відмитися" від критики в медіапросторі, що він начебто орієнтується у своїй політиці щодо центрально-східної Європи на РФ і що дивиться на неї очима Росії. Також Трампу було важливо показати, що він спочатку зустрівся з Порошенком, а вже потім в Гамбурзі на саміті лідерів країн "Великої двадцятки" буде зустрічатися з Путіним. Це дозволить йому уникнути шквалу критики, який був свого часу, коли Трамп спершу зустрівся з очільником російського МЗС Сергієм Лавровим, а потім мав не тривалу зустріч з українським міністром закордонних справ Павлом Клімкіним.
Короткий підсумок
Глобально візит Порошенка до Вашингтону можна оцінити як ознайомчий. Адміністрація Трампа лише починає визначатися, як далі співпрацювати з Україною.
Читайте також: Гібридний візит Порошенка до США: чому він важливий для України
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки