MENU

Апокаліпсис у мережі. 7 найбільших хакерських атак в історії

3268 0

Кібератака на Україну 27 червня набула наполеонівського розмаху. НВ згадує, до яких висот раніше піднімалися хакери в ході короткої, але бурхливої історії розвитку інформаційних технологій.
Історія хакерства налічує стільки ж десятиліть, скільки й самі по собі комп'ютерні технології.

Поки комп'ютери були в основному надбанням військових і вчених, хакерство було спрямоване проти них. Але з часом комп'ютеризація досягла таких масштабів, що хакерські атаки можуть прямо або опосередковано торкнутися величезного відсотку населення.

Адже сьогодні складно знайти людину, яка не має банківської картки або не користується послугами сучасних технологічних сервісів.

За мотивами атаки вірусом Petya.A 27 червня НВ вибрало 7 найгучніших хакерських атак в історії.

1. Атака на Ashley Madison

2015 рік

Один з найбільш епічних скандалів в історії інтернету.

Ashley Madison - канадський онлайн-сервіс для побачень, орієнтований на людей, які перебували у шлюбі, був запущений 2002 року під слоганом: "Життя коротке. Заведи роман на стороні ".

До 2015 року сервіс обзавівся більш ніж 40 млн користувачів по всьому світу.

Хакерська група, що називає себе The Impact Team, зламала сервери Ashley Madison і викрала особисті дані користувачів. Незабаром після цього, дані про користувачів стали "спливати" на різних сайтах і форумах по всьому інтернету.

Складно підрахувати кількість розлучень, спровокованих цими витоками. Що важливіше, в деяких випадках люди кінчали життя самогубством, після того, як дані про їхній акаунт і листування ставали надбанням гласності. Таких випадків було не менше десятка.

2. Хробак Stuxnet

2010 рік

Цей знаменитий вірус був виявлений в 2010 році. З його допомогою було зупинено ядерну програму Ірану. Та сама програма, яку непокірний Іран відмовлявся згорнути, незважаючи на всі вмовляння, а також загрози решти світу.

Читайте також: Что известно о вирусе Petya.A

За даними деяких американських ЗМІ, Stuxnet був спільно розроблений розвідслужбами США та Ізраїлю.

Вони разом випробували його в дата-центрі в ізраїльській пустелі, а потім занесли його в комп'ютерну мережу, яку використовували іранські вчені, які брали участь в іранській ядерній програмі.

"Хробак" захопив контроль над двома третинами центрифуг, на яких проводились експерименти з ураном, і вносив незначні корективи в їх роботу. Через це іранці не відразу запідозрили недобре. Замість цього вони були збиті зі шляху і вважали, що їхні дослідження рухаються в неправильному напрямку.

У 2011 році, коли історія набула розголосу, держсекретар США Гілларі Клінтон заявила, що завдяки цій хакерській атаці ядерна програма Ірану була відкинута, як мінімум, на кілька років назад.

3. Вірус Melissa

1999 рік

Навесні 1999 року Девід Сміт, програміст з Нью-Джерсі, випустив в інтернет вірус, здатний проникати в комп'ютери під управлінням Windows.

Вірус маскувався як вкладений файл Microsoft Word з електронною позначкою "Важливе повідомлення від...".

Особливою принади вірусу додавав той факт, що в аттачменті листа був текстовий файл, в якому нібито містилися паролі до платних порносайтів. Розрахунок виявився вдалим.

Після того, як користувач натискав на вкладення, Melissa активізувалася і наказувала комп'ютеру скопіювати себе в якості масової розсилки для перших п'ятдесяти контактів.

Користувачі активно відкривали файл. Правда, паролів у ньому не було. Замість них там розміщувався макрос, який заражав комп'ютер користувача.

Вірус модифікував критично важливі системні файли.

За деякими даними, 20% комп'ютерів у світі було інфіковано цим вірусом. Природно, мова йде про комп'ютери на Windows.

Вірус Melissa не тільки породив ціле покоління наслідувачів, а й належить до числа паразитів-довгожителів. За даними фахівців, копії вірусу досі гуляють по інтернету і заражають комп'ютери користувачів. Тих, хто не дуже любить оновлювати Windows.

4. База даних Sony Playstation

2011 рік

У квітні 2011 року група хакерів, яка називає себе Lulzsec, зламала базу даних Sony в мережі Playstation, виклавши у відкритий доступ контактну інформацію, логіни і паролі 77 мільйонів гравців.

Представники Sony поспішили запевнити громадськість, що дані кредитних карток не були вкрадені.

Скандал набув епічного розмаху. Sony була змушена призупинити роботу свого ігрового сервісу на кілька днів, щоб поліпшити систему безпеки і залатати дірки.

Масштаби скандалу і репутаційні втрати Sony аж ніяк не зменшилися навіть після того, як стало зрозуміло, що викрадена хакерами інформація не була продана або використана на шкоду кому-небудь.

До речі, в 2014 році сервери Sony були знову зламані. Цього разу хакери цікавилися кінобізнесом компанії. Були вкрадені невидані копії фільмів, внутрішнє листування продюсерів.

Цю атаку пов'язували з Північною Кореєю. Нібито корейські хакери хотіли перешкодити Sony Pictures випустити на екрани фільм про спробу замаху на лідера їхньої країни.

5. Злом Home Depot

2014

Влітку 2014 року хакери зламали сервери великої американської торговельної мережі Home Depot.

Злом був здійснений завдяки уразливості в операційній системі Microsoft Windows.

Дізнавшись про атаку на Home Depot, компанія Microsoft випустила "патч", який закривав дірку, але було вже пізно. Хакери деякий час перебували в системі і викрали дані більше 56 млн платіжних карток.

Читайте також: У Microsoft произошла одна из крупнейших утечек данных за всю историю компании

Точний збиток від хакерської атаки підрахувати складно, але важливий факт - це наймасовіша крадіжка призначених для користувача даних в історії. І вона стала можливою завдяки одній уразливості в операційній системі.

6. Злом eBay

2014 рік

Найпопулярніший в світі торговий майданчик онлайн eBay зазнала важкого удару по своїй репутації влітку 2014 року, коли в результаті хакерської атаки стався витік особистих даних більш ніж 145 млн користувачів.

Правда, витік не торкнувся фінансової інформації, дані про платіжні картки тощо.

Репутаційна шкода eBay була колосальною. Мільйони покупців в інтернеті втратили свої дані, які були захищені паролем. Ця хакерська атака виявилася однією з найпублічніших в історії інтернету. А eBay досі намагається відмити свою репутацію компанії з "дірявим" кіберзахистом.

7. Spamhaus: Найбільша DDOS-атака в історії

2013 рік

У березні 2013 року сервіс Spamhaus, який веде чорний список спамерів і хакерів, став об'єктом найпотужнішою DDOS-атаки в історії інтернету.

DDOS-атака - це по суті масивний потік даних. Використовуючи тисячі комп'ютерів, часом по всьому світу, хакери буквально затоплюють і перевантажують комп'ютерні системи.

У березні 2013 року ця специфічна DDOS-атака виявилася настільки масштабною, що уповільнила роботу всього інтернету по всій планеті, а також повністю відключила його в деяких частинах світу на цілі години.

Злочинці використовували сотні DNS-серверів, щоб передавати сигнали повторно, підсилюючи ефект від атаки і передаючи до 300 гігабіт на секунду на кожен сервер у мережі.

Атака стала актом відплати, адже завдяки діяльності Spamhaus існують чорні списки інтернет-серверів, з яких здійснюються небажані розсилки колосальних масштабів. Інтернет-провайдери усього світу можуть використовувати ці списки для блокування джерел спаму, і тим самим рятувати своїх користувачів від валу "нігерійських листів щастя" і цікавих пропозицій на кшталт "enlarge your pencil".


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини