MENU

Таксі замовляли?

2245 1

Що необхідно для того, щоб почати працювати в таксі на своїй машині? Для початку, треба мати стаж водія не менше десяти років, пройти повний огляд технічного стану автомобіля, про що мати підтверджуючі документи, мати повну страховку транспортного засобу і пасажирів в ньому, зареєструвати приватну підприємницьку діяльність, щоб платити податки, на підставі всього перерахованого - отримати ліцензію на перевезення пасажирів. Потім підписати договір з диспетчерською службою, щоб отримувати замовлення.

Прочитали? Згодні? А знаєте, як це працює насправді? Якщо у вас є будь-яке корито, що було колись автомобілем, яке зводиться і може їхати - ласкаво просимо в стрункі ряди Українських таксистів. Вам просто треба завантажити додаток для смартфона, зареєструватися в ньому, ввести дані про автомобіль (які ніхто не перевіряє) і водія (які ніхто не перевіряє), заплатити абонплату за отримання замовлень - і вперед! По суті, необов'язкова навіть наявність прав і документів на машину.

Читайте також: По вине водителя Uber произошла авария в Киеве. У девушки изуродовано лицо. ФОТОФАКТ

Журналіст Bereza Today, заради інтересу, скачав такий додаток та спокійно зареєстрував в ньому вигаданий автомобіль на литовській реєстрації, підключився до однієї з диспетчерських служб та спокійно почав отримувати замовлення. Береш собі замовлення, передзвонюєш клієнту, говориш щось типу: "там у вас написано, що приїде ауді, але приїде ланос", приїжджаєш, перевозиш пасажира, береш нове замовлення ... І так - поки не набридне. Головне, це виконувати замовлення, які береш, інакше можуть оштрафувати або зовсім відключити від служби. Але і це не біда, оскільки подібних служб дуже й дуже багато. Відключили від однієї - підключись до іншої.

Здавалося б, які часи, такі й рішення. Люди ледве зводять кінці з кінцями, вистачало б на їжу та житло - вже добре. З неформального спілкування з кількома таксистами, ми дізналися наступні цікаві подробиці:
1. Більшість автомобілів в таксі не повністю справні, а деякі так і зовсім можуть перебувати в аварійному стані. А що зробиш - ледве на їжу вистачає, про який ремонті може бути мова.
2. Повної страховки немає ні у кого. Максимум - автоцивілка. Причина та ж - дорого та немає грошей.
3. Ні документи, ні водійський стаж, ні стан водія перед виїздом, звичайно ж, ніхто не перевіряє.
4. Податки? Не смішіть.

Але, вибачте, а як бути пасажирам подібних таксі? При таких справах, кожна поїздка може скінчиться дуже сумно - аварія, травми та, в кращому випадку, тривале лікування. При цьому промовчимо про ступінь комфорту - кожен, хто більш-менш часто користується службами таксі, має уявлення про те, які іноді "шикарні" приїжджають автомобілі з "неймовірно ввічливими" водіями.

Читайте також: Украинские таксисты получат особые номерные знаки

Так, можна заперечити, що є, все ж таки, і офіційні служби таксі, які строго дотримуються більш-менш прийнятних для пасажирів норм, але питання в тому, скільки подібних служб? За даними Міністерства інфраструктури за 2016 рік, більше 85% учасників всього українського ринку таксі ведуть свою діяльність поза правовим полем. Питання ж про те хто, як і на підставі чого повинен контролювати цей ринок - залишається відкритим.

Віктор СОКУРЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини