Atlas Weekend: ми прагнемо до Європи, але при цьому з високої дзвіниці плюємо на європейські цінності
Захід Atlas Weekend на ВДНГ в Києві показав - ми відчайдушно прагнемо до Європи, але при цьому з високої дзвіниці плюємо на фундаментальні європейські цінності. Про це в блозі "Новое Врємя" пише Настя Касьян.
Насамперед - на свободу вибору, право на особистий простір і безпеку.
У Києві пройшов Atlas Weekend, найгучніша фестивальна подія країни. З одного боку - імениті виконавці. З іншого - тисячі місцевих жителів, яким кілька днів довелося жити в шумі через концерти.
І справа не в тому, що організатори не подбали дотриматись пристойності і санітарних норм за рівнем шуму, прописаних в законах, при тому, що така ж ситуація була в минулому році. І навіть не в поліції, якій не вдалося "зробити тихіше", не в КМДА і Міністерстві культури, які підтримали проведення фестивалю.
Читайте також: Аласанія: Організатори "Євробачення" готують санкції проти України
Мені здається, найбільша проблема в тих, хто активно захищає цей фестиваль, в звичайних людях, про яких хочеться поговорити окремо.
Що з вами не так?
Найчастіше це досить просунута публіка, яка ратувала за права і свободи на Майдані, яка киває в бік Європи і європейських цінностей, захищає тварин в цирку, намагається змінювати країну і розповідає, що починати зміни потрібно з себе.
Ви коли-небудь чули про тортури музикою? Про "Найкращі хіти Гуантанамо"?
Але з початком фестивалю ті, хто був на Майдані і відстоював права і свободи, стали активно радити жителям (це тисячі людей) потерпіти або переїхати, а тих, хто намагається відстоювати своє право на тишу, обзивати незадоволеними занудами.
Ті, хто киває в бік Європи і європейських цінностей, на аргументи про те, що Atlas Weekend порушує закон, відповідають "це ж всього кілька днів в році". Ті, хто рекомендує починати з себе міняти країну, тут же забуває, що він "крапля в океанi", як тільки справа доходить до концерту його улюбленої групи. А захисники тварин закривають очі на те, що Atlas Weekend проходить в заповідній зоні - Голосіївському лісі, і від шуму там страждають птахи і тварини.
Читайте також: Ольга Фреймут втретє стала мамою
Справедливості заради треба зазначити, що Atlas Weekend далеко не єдині, хто катує городян шумом. Клуб Roof, що належить творцеві Atlas Weekend, влаштований на відкритому даху висотки в житловому районі, ресторан Аляска, що знаходиться по сусідству, фестиваль "Білі ночі" на Арт-Завод Платформа, City Beach Club на даху торгового центру, плаваючі ресторани на Дніпрі і Гідропарк.
Далі я спробую пояснити, чому Atlas Weekend це погано і чому "не можна потерпіти".
Чому не можна потерпіти
Шум - загальнобіологічий подразник, що впливає не тільки на слуховий апарат, але й на центральну, а також вегетативну нервові системи. Тож шум - це не питання комфорту, це питання здоров'я. Плюс депривація сну, враховуючи до котрої години тривають концерти.
Що ж відбувається з людиною, якщо шум перевищує допустимий санітарними нормами рівень? Підвищується дратівливість (аж до агресії) і стомлюваність, знижується здатність до концентрації і запам'ятовування. Головний біль, підвищений артеріальний тиск, зниження імунітету - ось чим загрожує Atlas Weekend жителям навколишніх будинків.
Наприклад, недалеко від ВДНХ, де проходить Atlas Weekend, знаходиться Інститут раку. Я його добре знаю, там лікувався мій нині покійний дідусь. Влаштувати цілодобові тортури музикою людям, які страждають від болю з ранку до вечора, - це, м'яко кажучи, негуманно.
Читайте також: Аби не українське
Мої родичі живуть в Голосієво. О 6 ранку після найдовшої фестивальної ночі на Atlas Weekend, вони виявили свою сусідку, яка страждає від раку, на сходовому прольоті: сидить, за голову тримається і розгойдується з боку в бік. Додому йти відмовляється, тому що вікна виходять на сторону ВДНХ, і в квартирі стоїть дикий шум, через який у неї страшні болі.
Просто цікаво, що сказали б ті ж Prodigy, якби дізналися про цей випадок.
Ви коли-небудь чули про тортури музикою? Про "Найкращі хіти Гуантанамо"? Коли ув'язнених змушували 16 годин поспіль слухати гучну музику, щоб "зламати" їх. Особливо сильний ефект був, коли арабам включали хеві-метал, якого вони ніколи раніше не чули, як наші голосіївські бабусі ніколи не чули Prodigy. Один з колишніх в'язнів розповідав про тортури музикою так: «Люди кричали і билися головами об стіни. Багато хто божеволів». Варто відзначити, в списку були цілком улюблені нами AC/DC, Metallica, Red Hot Chili Peppers, Queen, Bee Gees.
Але якщо людей ви не дуже любите, і їх муки приносять вам задоволення, то ось ще одна причина, через яку не можна терпіти шум.
ВДНХ знаходиться на території Національного природного парку Голосіївського лісу. Тобто це практично той же заповідник, тільки з великим доступом для відвідувачів. Екологи стверджують, що проведення гучних багатолюдних і музичних фестивалів в заповідних зонах завдає великої шкоди тваринам і птахам, що може призвести до їх зникнення.
Може, хоч пташок стане шкода.
Чому Atlas Weekend не можна порівнювати з марафонами і ремонтом доріг
Багато захисників Atlas Weekend знецінюють переживання місцевих жителів: "хейтерс гонна хейт", мовляв, вічно хтось чимось незадоволений, то ремонтом доріг, то марафоном, який проходить в центрі міста.
Читайте також: "У чотирьох хворих підтвердився діагноз сальмонельоз", - Держспоживслужба про отруєних в ресторані суші
Але порівнювати ці речі не можна з кількох причин. Марафони та ремонт проводяться вдень, їх можна об'їхати, вони проходять на громадській території, і якщо не брати до уваги зневоднених марафонців або хлопців, які на 40-градусній спеці укладають асфальт (і ті, і інші тут знаходяться добровільно), то нічийому здоров'ю вони не шкодять . А головне, нічого протизаконного в цьому немає.
У той час як фестиваль проходив вночі, коли люди перебували в своїх будинках, і подітися їм було нікуди, шум заважав сну. Тим самим порушуючи низку законів України.
Які закони порушує Atlas Weekend
По-перше, це стаття 24 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення", за яким на територіях житлових будинків, лікувальних закладів, гуртожитків та ін захищених територіях рівень шуму повинен відповідати санітарним нормам.
І займатися їх забезпеченням повинні в нашому випадку організатори фестивалю. З 22:00 до 8:00 заборонені гучний спів і використання звуковідтворювальної апаратури.
Читайте також: Російський гурт Anacondaz пустили в Україну, попри концерт в окупованому Криму
Також є постанова Київської міської ради від 26 вересня 2002 року про Правила дотримання тиші в громадських місцях.
Про те, що за статтею 3 Конституції України життя і здоров'я її громадян, честь і гідність, недоторканність і безпека в Україні є найвищою соціальною цінністю, а утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави, варто нагадувати державним структурам, які вже не перший рік ігнорують проблему.
Чому ви нічого не чуєте
Один з аргументів захисників фестивалю Atlas Weekend: "Я ось поруч ходив або навіть заходив в одну з квартир на районі і нічого не чув". Або "я ж бачив, що найближчі будинки знаходяться дуже далеко".
У цей момент кривавими сльозами заплакали всі вчителі фізики, тому як виявилося, що цілком інтелігентні і недурні люди абсолютно нічого не пам'ятають про акустику, про поширення і швидкість звуку, про відображення, поглинання, дифракцію і резонанс.
Читайте также: Соліста групи Dolphin не пустили на фестиваль в Україні
Якщо не хочете відновлювати свої знання курсу фізики, просто повірте на слово. У будинках по сусідству шум чути. Від тихого бубубу до рівня, коли скло тремтить.
Було б наївно вважати, що тут же після прочитання колонки всі, хто ходив на Atlas Weekend, покаються. Адже, визнавши, що Atlas поганий, вони тим самим визнають поганими себе, а цього ніхто не любить (так, я влізла в вашу голову). Але можна просто сказати: "Хлопці, було круто, але буде ще крутіше, якщо ви будете дотримуватися законів країни, в якій ми живемо, і яку хочемо бачити європейською правовою державою".
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки