MENU

Прості речі, які змінять в освіті все

3878 0

Однією з таких «простих речей» є запровадження принципу «гроші йдуть за...».

Гроші йдуть за дитиною (учнем чи студентом) - це означає докорінну зміну системи фінансування освіти, створення нового ефективного господарчого механізму. Замість фінансування навчальних закладів розпочати фінансування тих, хто здобуває освіту (ваучер чи особистий освітній рахунок для школярів, освітній кредит для студентів).

Гроші на професійний розвиток йдуть за вчителем - означає демонополізацію й урізноманітнення системи післядипломної освіти.

Читайте також: "Зараз нам це не по кишені" - Гройсман заявив про пролонгацію реформи освіти

Якщо ми хочемо стимулювати інноваційний розвиток, в освіті має бути закладено принцип: гроші йдуть за ідеями. Зокрема, ідеями на рівні навчальних закладів (міні-гранти на реалізацію проривних проектів).

Спроба реалізувати принцип «гроші йдуть за ідеями» була здійснена в рамках проекту «Рівний доступ до якісної освіти в Україні» у період 2006-2009 років. Я тоді працював керівником компоненту «Удосконалення навчального процесу» цього проекту і безпосередньо розробляв пакет документів для запуску програми міні-грантів (до 10 тис. дол.), які б змогли динамізувати розвиток освітньої системи.

Згадую, як під час місії Світового банку (за їх кошти здійснювався проект) йшов на «амбразуру», щоб переконати і наших, і їхніх чиновників у необхідності раціональних механізмів конкурсного відбору проектів, які б справді давали максимальний ефект при мінімальному витрачанні коштів.

Читайте також: Тестування в Україні: хороша технологія, яка ризикує перетворитися в чергове посміховисько

Та у високопосадовця з МОН, який на той момент вів проект, виникла інша ідея: за кошти «на інновації» збудувати в кожній області по басейну.

«Басейни теж потрібні в школах, але при чому тут інновації?! Ми що, у цих басейнах проведемо апробацію якоїсь нової педтехнології викладання якогось предмету в процесі синхронного плавання?!», - публічно обурювався я.

Попереджав, що у випадку наполягання на непрофесійних підходах цей напрямок проекту взагалі закриють. На жаль, тоді так і сталось, наші школи не отримали фінансової підтримки на реалізацію інноваційних проектів.

Віктор ГРОМОВИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини