MENU

Наступ на депутатську недоторканність. Коротко про кожне подання ГПУ

1604 0

Чому Верховна Рада не проголосувала за зняття недоторканності з народних депутатів Андрія Лозового (РПЛ) та Євгена Дейдея (НФ), чому Олесь Довгий («Воля народу») сам попросив нардепів позбавити його депутатського імунітету та чому парламент підтримав подання ГПУ про притягнення до кримінальної відповідальності Максима Полякова (НФ) та Борислава Розенблата (БПП), зате за подання про їх затримання і арешт не вистачило голосів? Як депутати проголосують за подання Юрія Луценка на представника «Опозиційного блоку» Михайла Добкіна?

 Про це  UAINFO запитало у політолога Леоніда Кулєша.

 

Довгий рятує заплямовану репутацію

У висновку Регламентного комітету щодо подання Генпрокуратури про зняття недоторканності з Олеся Довгого наголошувалось на поганій доказовій базі. Основний акцент був на порушенні ним регламенту Київської міської ради. Зате у вівторок, виступаючи з парламентської трибуни, Довгий закликав депутатів зняти з нього недоторканність, бо, мовляв, він впевнений, що виграє цю справу в суді.

Читайте також: Про депутатську недоторканність

Чому він зробив такий заклик? Олесь Довгий хоче реабілітувати свою репутацію, заплямовану співпрацею з колишнім мером Києва Леонідом Черновецьким. Якщо йому вдасться звинувачення ГПУ спростувати в суді, він зможе покращити свою репутацію в політичних колах і в ЗМІ. 

 

НАБУ проти «бурштинових ділків»: Розенблат і Поляков - сакральні жертви?

Голосування за зняття недоторканності з Розенблата і Полякова – це результат міжфракційних домовленостей. На засіданні Регламентного комітету НАБУ показало відео з доказами причетності цих двох депутатів до «бурштинової справи». Якби депутати не зняли з них недоторканність, то парламент і коаліція зазнали б сильних репутаційних втрат через невдоволення суспільства. Тому були досягнуті домовленості підтримати подання ГПУ.

За затримання і арешт Розенблата та Полякова Рада не проголосувала, щоб, говорячи простими словами, їх зараз не закрили в слідчі ізолятори.   

 

Голосування по Лозовому і Дейдею – жодних несподіванок

Те, що Рада не проголосує за зняття недоторканності з Лозового та Дейдея було очевидно ще після того, як Регламентний комітет прийняв рішення про необґрунтованість подань Генеральної прокуратури щодо цих двох депутатів. Саме ці два подання були найрізкіше розкритиковані депутатами, а комітет визнав їх недостатньо обґрунтованими та рекомендував Раді не голосувати за них. Власне, тому ми й побачили в парламентській залі, як депутати не підтримали ці подання.

У народних депутатів не було політичних або інших мотивів не голосувати за зняття недоторканності з Лозового і Дейдея. Політичні мотиви були в Луценка, який вніс відповідні подання у ВРУ. Це підтверджує голосування депутатів, які не підтримали подання без доказової бази і з сумнівними доказами, таким чином відмовившись брати на себе політичну відповідальність за незаконну діяльність генерального прокурора.  

 

Добкін стане «доторканним»

ВРУ підтримає подання Генеральної прокуратури про зняття недоторканності з Михайла Добкіна. Подання на «опоблоківця» в частині обвинувачення схоже на подання на нардепа Олеся Довгого, з якого Рада у вівторок зняла недоторканність, і стосується розкрадання землі, коли він очолював Харківську міську раду.

Однією з причин, чому нардепи підтримають звернення Юрія Луценка, є, власне, прохання самого парламентаря про зняття з нього недоторканності. Також під час голосування депутати можуть прийняти до уваги те, що Добкін - представник «Опозиційного блоку», в минулому дуже активний член Партії регіонів та політик, який «засвітився» в антиукраїнських мітингах під час подій на Майдані. 

Читайте також: Політолог розповів, чому Рада не зняла недоторканність з Лозового і Дейдея

Щодо подань, які стосуються затримання і арешту, то є сумніви, що вони будуть підтримані Радою. Якщо звинувачення проти Добкіна порівнювати з доказовою базою злочинної діяльності Розенблата, продемонстрованою НАБУ, і зважати на той факт, що парламентарі не дали згоду на затримання і арешт депутата від БПП, то, думаю, в залі не вистачить голосів і на схвалення аналогічного прохання ГПУ щодо Добкіна. Дуже малоймовірно, що ці подання будуть підтриманні, навіть не дивлячись на те, що він представник режиму Януковича. Хоча не варто виключати, що могли відбутися переговори між фракціями і є згода на проведення «загальноукраїнського шоу по посадці регіонала».

 

Що далі?

Генеральна прокуратура та антикорупційні органи продовжать робити публічні заяви та плануватимуть інформаційні кампанії, пов’язані з поданнями на шістьох нардепів. Ймовірно, це триватиме до осені, поки не з’являться нові подання на інших депутатів. Особливу увагу вони акцентуватимуть на тому, що займаються всіма - що звернення про зняття недоторканності стосуються представників коаліції, опозиції, а також колишніх депутатів Партії регіонів.

 

Нагадаємо, вчора, 12 червня, Регламентний комітет підтримав подання ГПУ про притягнення до кримінальної відповідальності М. Добкіна. Водночас звернення щодо затримання і арешту нардепа комітет визнав недостатньо обґрунтованими. Згідно з порядком денним ВРУ, розгляд подання на Добкіна розпочнеться сьогодні о 17:00.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини