MENU

Роль МВФ в порятунку української економіки. Міфи і реальність

2520 0

Кредити МВФ вже відіграли свою роль в стабілізації економіки України. Наразі уряду варто відмовитися від співпраці з Фондом, вважає експерт з економічних питань Тарас Загородний.

"Місії МВФ потрібно подякувати за те, що підтримали нас, коли було падіння українського експорту на 50%", - сказав він, зазначивши, що зараз українська економіка стабілізувалась і не потребує кредитів від Фонду.

"Наші валютні резерви складають зараз приблизно 18 мільярдів доларів. Цього достатньо для стабільної роботи і реформування економіки. Додатковий транш дасть можливість нашим бюрократам нічого не робити. Вони візьмуть гроші, роздерибанять їх, і не будуть займатися реальним реформуванням економіки", - розповів експерт.

На його думку, урядовці в першу чергу мають займатися залученням інвестицій в країну, а не "випрошуванням кредитів у МВФ".

"Гроші МВФ – це не створення робочих місць. Кошти від кредитора йдуть в золотовалютні резерви НБУ для того, щоб українська економіка не зменшила споживання імпортної продукції", - відмітив він.

Читайте також: Рішення МВФ відкласти виділення Україні чергового траншу ніяк не вплине на курс валют, – експерт

Експерт також пояснив, для чого був створений МВФ і які основні цілі він переслідує.

"Фонд створили після Другої світової війни, щоб підтримувати глобальний попит. По-перше, в періоди кризи в окремо взятих країнах МВФ рятує банки з іноземними капіталами. Для цього банку дають кредит, він купує долари, в країни збільшується державний борг, а іноземний банк виводить свої капітали. Друга ціль Фонду – не допускати, щоб країна не припинила покупки імпортної продукції", - розповів Загородний.

Читайте також: Політолог: Урядова пенсійна реформа – це зашморг на економіці і соціальній сфері

Крім того, експерт відмітив, що для росту української економіки необхідно збільшувати експорт вітчизняної продукції, залучати іноземну валюту та створювати нові робочі місця. "Кредити МВФ не вирішать ці питання", - підкреслив він.

Нагадаємо, 4 липня стало відомо, що МВФ відклав виділення Україні траншу в розмірі 1,9 мільярда доларів. Рішення про виділення коштів буде прийняте не раніше кінця 2017-го року.

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини