MENU

Про київський міський транспорт і його "дешевизну"

1550 0

Поговоримо про київський міський транспорт і його "дешевизну".

Міський транспорт у нас коштує від 4 грн (автобуси, тролейбуси, трамваї) до 7 грн (маршрутки) і якщо це передмістя - до 12 грн (хоча насправді хз, яка верхня межа).

По-перше, вам, скоріш за все, потрібно буде змінити один або два рази транспорт і 4-7 грн правно перетворюються в 8-16, а це вже ~ 0.4-0.5 євро (при ~ 1 євро в багатьох європейських містах).

По-друге, маршрутки вважати транспортом можна лише номінально. Іноземці навіть не перекладають цей феномен, називаючи його "marshrutka" (стаття в англомовній вікіпедії).

По-третє, їхати, наприклад, з Академмістечка на Теремки на метро через центр - не самий логічний (але часто -
самий простий і швидкий) варіант.

І ось ми приходимо до проміжного висновку - вартість проїзду коштує, як правило, половині вартості проїзду в умовному Кракові чи Будапешті, але натомість ви отримуєте забите метро і "marshrutka" без кондиціонерів.

Тепер давайте трошки змінемо умови задачі.

Давайте ми не будемо міряти вартість однієї поїздки, а спробуємо вирішити практичну задачу - "добратись з пункту А в пункт Б за 40 хв".

Читайте також: Возять людей, як худобу. Як в столичному автобусі закрутили вікна. ФОТО

Чому за 40 хв?

Це приблизний час, за який я добирався з не-центру Стокгольма в передмістя (~20 км); це приблизний час, за який можна добратись з передмістя Копенгагену в центральний район міста (~20 км), це приблизний час, за який я добирався з Бронкса на Манхеттен (~18 км), це приблизний час, за який я добирався з не-центру Берліна в не-центр Берліна (~15 км).

І якщо постановка задачі буде саме такою, то виявиться, що в 90% випадків ЄДИНИМ способом добратись з пункту А в пункт Б за умовні 40 хв в Києві - це убер, який буде коштувати 2-4 євро, як і разова поїздка міського транспорту в Берліні, Копенгагені чи Стокгольмі. І в 2-3 рази більше, ніж в Будапешті чи Празі.

Додам, що міський транспорт в багатьох європейських містах працює цілодобово, а отже, київська опція "після 10 вечора або на таксі за x2, або ніяк" не працює. Тому що за умовних 1-2 євро ви можете приїхати о 3 годині ночі додому чи в аеропорт на міському транспорті.

Також додам, що ціни на європейський транспорт високі для туристів, місцеві жителі купують проїздні за 50-80 євро і катаються без проблем весь місяць.

Читайте також: Київ переходить на безготівкову оплату паркування

Висновок: міський транспорт в Києві дешевий лише номінально, якщо порівнювати вартість разового квитка. Якщо ви захочете пересуватись Києвом швидко і хоча б з мінімальним рівнем комфорту, то вартість такого пересування буде ненабагато меншою за вартість пересування європейськими містами.

До речі, в багатьох країнах проїздний квиток дає 20-50% економії на відвідування туристичних місць. І за 2-3 дні активного туризму за рахунок таких знижок вартість пересування зменшується майже до нуля.

Є такий парадокс бідних країн:

Все коштує дешево, а витрачаєш набагато більше, ніж в розвинених країнах.

Олександр КРАКОВЕЦЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини