MENU

Працівники колишнього "Беркуту" продовжують охороняти владу від акцій протесту, – Тицький

1512 0

Влада повністю провалила реформу прокуратури та поліції.

Про це заявив політичний експерт, координатор ГІ «Чорний Комітет» Богдан Тицький, відповідаючи на питання UAINFO, що було зроблено за останні три роки, щоб реформувати правоохоронні органи.

Він зазначив, що «переатестація і загалом реформування правоохоронної системи провалені». На його думку, причина в тому, що у влади «з самого початку не було бажання змінювати і реформувати силовий апарат».

«Поліція отримала більше повноважень, більше фінансування і нову форму. Але крім зміни двох букв в назві установи, не змінились принципи її побудови. Влада і далі бачить в поліції свою особисту охорону від праведного народного гніву. Саме тому всі працівники колишнього «Беркуту», за винятком лише малої кількості, продовжують охороняти владу від акцій протесту, зберігаючи навіть зовнішню атрибутику того ж таки «Беркуту», - розповів Тицький.

В небажанні політичної еліти реформувати силовий блок, вважає експерт, «закладена міна уповільненої дії». «Поліцаї, проти яких ми стояли на Майдані, зараз ображені і прагнуть помсти. Їхнє ставлення до протестуючих мас стало значно жорстокішим», - відмітив він.

Читайте також: Експерт: Гіркін і Навальний – однодумці

Досі не вирішеною залишається така фундаментальна річ, як право громадян на володіння зброєю, розповів Тицький, зазначивши: «МВС з усіх сил тримає монополію за обігом зброї в Україні і опирається законодавчому врегулюванню права громадян на самозахист».

Не реформованою, за його словами, залишається і Національна гвардія. «Перейменування Внутрішніх Військ в Нацгвардію не змінило суті цієї структури. Вони і далі беруть активну участь в протидії громадським протестам», - наголосив Тицький.

«Пріоритети чиновників очевидні, - підкреслив експерт. – Вони виділили колосальне фінансування і наділили додатковими повноваженнями ображену на народ структуру, тоді як наша армія, яка воює на сході з Російською Федерацією, отримує значно менше фінансування».

Читайте також: Антикорупційні протести в Росії не призведуть до революції, - політичний експерт

Прокуратуру також оминули реформи, вважає політичний експерт.

«Прокуратура залишилась структурою, яка виконує волю президента, незважаючи на законодавство. Так, оперативними кроками змінювалося законодавство для призначення потрібного генпрокурора (Ю. Луценка, - ред.), але таких оперативних зусиль не робиться для реформування структури», - зазначив він.

Найгірше те, що за всі ці роки «реформ» так і не створено важелів громадського контролю за силовими структурами, підсумував Тицький.

«Фіктивні громадські ради ніколи не виконували і не виконують своєї декларованої функції. А представники репресивного апарату досі більше зважають на накази згори, а не на закон, справедливість чи здоровий глузд», - додав він.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини