Як робити правильну пропаганду
Нещодавно весь день хорватське телебачення показувало святкування 22-ї річниці операції "Буря" – святкові заходи в Кніні, паради, виступи всіх політиків, опозиційних зокрема, з уславленням перемоги, святкові служби в церквах і проповіді найвизначніших отців католицької церкви Хорватії на тему захисту Батьківщини та свободи.
Читайте також: Якою має бути місія медіа під час війни
Саме того дня, 5 серпня, в Хорватії офіційно святкують День перемоги. Помітьте, саме день повернення Кніна, а не день підписання мирної угоди чи реінтеграції Вуковара, які сталися вже пізніше, і які хорвати вважають наслідком успішної військової операції.
Але це я відволіклася.
Отже, посеред іншого показують програму про адаптацію та життя колишніх добровольців – "бранітелей". Свою історію розказує один із добровольців – як важко було на війні, як тяжко економічно й морально було після її закінчення. Дружина розказує, що ще досі є психологічні проблеми: "Треба на це час". Показують, як живе родина. Дочка років 13-14 грає одним пальцем на піаніно. "Оду до радості" Бетховена. Музика гімну ЄС якийсь час іще звучить на тлі старих військових фотографій батька.
Читайте також: Як чинити з російськими пропагандистами
Висновок, який отримує глядач: "Батьки воювали, аби діти жили в Євросоюзі".
Вчіться робити просто і влучно.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки