MENU

Хто чинить спротив реформі державного управління?

1192 0

Реформа державного управління, яка розпочинається цими днями, передбачає створення в кожному міністерстві нових підрозділів (директоратів), що будуть займатися саме тим, чим міністерства повинні займатися, – розробкою і втіленням державної політики (а зараз вони займаються здебільшого тим, чим узагалі не повинні займатися). У нові підрозділи будуть набрані нові люди, там будуть нові правила, нові повноваження, нові достойні зарплати й нові процеси. І дуже хочеться вірити, що й нові цінності та нова культура управління. Запорукою цього будуть відкриті конкурси на всі нові посади. Детальніше про це я писав у попередньому тексті.

Читайте також: Чому урядові структури потребують нових фахівців

Чому так? Тому, що ремонт старих систем нічого не дає, ми бачимо багато прикладів. Працює лише те, що створюється з нуля. Люди, структури і процеси – ці три речі треба змінювати одночасно.

Чи є в цього підходу опоненти? Звичайно. Їхня позиція така: в нас у міністерствах вже є потрібні люди, просто дайте їм більшу зарплату, й усе буде гаразд. Ваші відкриті конкурси нікому не потрібні, так само як і нові структури.

Такий підхід означає консервацію того, що маємо, а воно не влаштовує. Але це не означає, що серед нинішніх держслужбовців немає високопрофесійних порядних людей. Такі люди є, і вони є опорою реформ. Але їх мало, і це одна з причин гальмування. Ці люди можуть і будуть подаватися на відкриті конкурси, і державна служба їх не втратить.

Читайте також: Що таке реформа уряду – простими словами. Частина перша

Спротив реформі державного управління чинять ті, хто має в цьому свій корисливий інтерес. Ті, хто звик без усяких конкурсів розставляти на ключові позиції свої людей (із часів Давнього Риму ця система називається "патрон-клієнт"). Ті, хто задоволений нинішніми функціями міністерств – управління державною власністю, надання адміністративних послуг, інспекція та контроль. Виконання цих функцій може суттєво збільшити добробут певної кількості особливо зацікавлених людей. Але держава нашої мрії взагалі цим не повинна займатися.

У програмістів є такий жарт: "Коли програмісти прийдуть до влади, то міністерства замінять на окремі скрипти (програми)". Саме це ми мусимо зробити зараз. Позбавити міністерства невластивих функцій, натомість запустити ключові процеси розробки та втілення державної політики. Очистити міністерства від "своїх людей", натомість залучити на державну службу висококваліфікованих професіоналів. Хто чинить цьому спротив, має у справі свій інтерес. Пильнуймо.

Валерій ПЕКАР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини