У чому полягає сенс людського життя? Відповідь у кількох простих словах
У чому полягає сенс людського життя?
Від відповіді на це питання залежить, як ми проживемo своє життя. Дехто вірить, що життя є низкою труднощів і випробувань, які треба гідно витерпіти і подолати. Для нього життя є тягарем аж до фінального дня. Той, хто вірить, що життя дано для розваг і задоволень, буде скакати від одної насолоди до іншої, допоки все не стане гіркотою. І завершить своє життя від наркотиків або венеричних хвороб. Той, хто вірить, що життя є шляхом обоження, зростанням у досконалості та початком Царства Небесного, знайде мир і любов у поєднанні з вічністю.
Читайте також: Чому може навчити людину пустеля
Таке відкриття зробив для себе єврейський психолог Віктор Франкл, перебуваючи у концентраційному таборі під час Другої Світової. Намагаючись вижити, він спостерігав за ув’язненими та виробляв для себе стратегію поведінки. Частина в’язнів не змогла примиритися з тим, що з ними сталося, не змогла знайти сенс у стражданнях і втратила віру. З часом їх полонив відчай, вони втрачали надію й помирали, проклинаючи своє жалюгідне життя. Інші вірили, що Бог посилає страждання, щоби виправити людей. А значить, страждання завершаться, і треба дочекатитися цього часу. Вони переносили скорботи, не втративши віру та надію, і з них черпали сили, щоби вижити. На відміну від тих, хто загинув, ті, що вижили, бачили істинний сенс свого життя…
За часів Спасителя дві релігійні групи стверджували, що вони знають відповідь на питання про сенс людського життя. Обидві групи були правовірними юдеями й тому шукали відповіді у Священному Писанні. Одна група називалася садукеї, а інша – фарисеї.
Садукеї відзначалися суворою консервативністю своїх поглядів. Усе, що не було чітко записано у Мойсеєвому законі, вважалося не важливим. Вони чітко зберігали Слово Боже й не допускали жодних відхилень. Пророцькі книги, наприклад, Ісаї або Амоса, вони не вважали зобов’язуючими. Усі 613 заповідей Мойсеєвого закону вважалися обов’язковими для щоденного виконання. На питання “у чому полягає сенс життя?” – садукеї давали відповідь: “запам’ятай і виконай усі 613 заповідей закону”.
Читайте також: Життя за правилами і без: що впливає на наш вибір релігії
Фарисеї обрали інший шлях. Розуміючи, що Бог продовжував діяти в світі й після смерті Мойсея, вони приймали пророцькі книги, тлумачили закон і шляхи його застосування. Намагаючись виробити низку чітких інструкцій, фарисеї роз’яснювали, як застосувати закон у кожному окремому випадку життя. З часом тлумачення накладалося на тлумачення, а сфера застосування одної заповіді перекривалася сферою застосування іншої. Своїми тлумаченнями фарисеї не спростили розуміння волі Божої, навпаки, затягнули мертвий вузол безперспективної казуїстики. Відповідь фарисеїв на питання про сенс життя: “613 заповідей закону і в додаток до них бібліотека тлумачень і коментарів, запам’ятай і правильно виконай усі”.
Відповідь Христа радикально відрізнялася від відповіді садукеїв і фарисеїв. Вона змінила розуміння Слова Божого, як напівпровідники змінили світ електроніки. Колись електронно – обчислювальна машина займала величезну кімнату, сповнену вакуумних радіоламп. Зараз цілий комп’ютер розміщується у людській долоні. Саме це Христос зробив із Мойсеєвим законом. Взявши десятки томів Священного Писання та сотні томів тлумачень і коментарів, Спаситель сформулював суть Слова Божого кількома простими словами: "Полюби Господа Бога твого всім серцем твоїм, і всією душею твоєю, і всією думкою твоєю... люби ближнього твого, як самого себе. "
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки