MENU

Які перспективи розвитку українського книговидавництва

1352 0

Чому Україна може увійти в ТОП-10 країн Європи за рівнем книжкової галузі (вимірюємо накладами), попри всю "зраду"?

1. Світовий книжковий ринок у стагнації. Наклади паперових книг не зростають, але й падіння майже зупинилося. На фоні цих цифр – українські мають не безнадійний вигляд.

2. Електронна книга набирає обертів, хоча її стрімке зростання на Заході теж припинилося. Цікаво, як себе покаже самвидав, який почав стрімко набирати обертів у США. У нас є можливість почати боротьбу з нелегальним розповсюдженням електронного контенту і поступово створити нову галузь електронних книг і контенту загалом.

Читайте також: Чи можливий новий книжковий бум?

3. Очевидно, що ми маємо йти своєю окремою дорогою і створити потужних локальних українських гравців. Десяток видавців, що мають такий потенціал, в Україні є. Це мало, але для початку підійде.

4. Російський ринок розвиватиметься окремо, український – окремо. Це не тільки сучасний тренд, це реальність, з якою комусь треба змиритися, а більшості – максимально ефективно використати шанс. Цією дорогою пройшли багато країн із радянською спадщиною, але нас відрізняє від Естонії, Фінляндії, Литви, Латвії, Грузії та інших – кількість населення, яке формує ринок. Теоретично нам простіше. Тепер теорію треба перетворити в реальність. Мої останні цифри щодо українських видавців дають підстави для надії.

5. На фінал. Робота за кордоном і ставлення до нас там – часто досить принизливі. У той же час просто помирати з голоду тут – звісно, ніхто не хоче. Тому розвиватися, навчатися і здобувати досвід потрібно буде дуже оперативно ц починати треба вже зараз. Вибиратися з дупи доведеться всім разом. Книжка не зробить вас генієм і не дасть вищу зарплату, але шанс у потрібний момент прийняти правильне рішення на базі накопиченого з читання досвіду значно збільшується і залежить від кількості прочитаних потрібних книг. Люди, яких ви "підсадили" на читання – матимуть шанс на успіх, а також на зміну свого життя у кращу сторону. Прошу шанс не плутати з гарантією. Час гарантій закінчився, тепер життям керуєте ви.

Читайте також: "Українська книжка є і буде". Країна готується запровадити акциз на російські книги

І головне – пам'ятайте: кожна зроблена в Україні книжка, яку ви купуєте, дає роботу нашим редакціям, типографіям, книгарням, які інвестують ці гроші у створення нових якісних книг для вас, ваших близьких і друзів.

Антон МАРТИНОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини