Політолог про розгляд судової реформи: "Це був "привіт" Кононенка Гройсману"
У БПП можуть бути зацікавлені в затягуванні розгляду судової реформи, аби заблокувати прийняття урядової пенсійної реформи. Таке припущення під час конференції на тему "Тенденції і прогнози політологів" висловив експерт Київського центру політичних досліджень і конфліктології, політолог Антон Фінько.
До того, що парламент протягом минулого тижня так і не спромігся ухвалити законопроект №6232, на думку експерта, мають відношення не лише опозиційні фракції, але й провладна.
"Серед депутатів-антикорупціонерів є "злі язики", які стверджують, що справа не тільки в тому, що "Батьківщина" демонструвала дива працелюбства, блокуючи законодавчі ініціативи президента (фракція внесла до проекту закону більше 4 тисяч поправок, що суттєво затягнуло його розгляд у ВРУ, - ред), але й в тому, що, насправді, не було суттєвого стимулювання і просування (законопроекту, - ред.) зі сторони правлячої фракції. Тобто, як сказав один із депутатів, це був "привіт" Кононенка Гройсману, оскільки в результаті під ударом опинилось так зване осучаснення пенсій, яке являє собою компенсатор для населення в рамках пенсійної реформи", - розповів Фінько.
"Так це чи ні – ми побачимо, як наступного тижня будуть розвиватися події (в парламенті, - ред.)", - додав він.
Читайте також: "Судова реформа" від Порошенка: правосуддя стане недоступним для більшості громадян
При цьому політолог нагадав про лист МВФ з критикою урядового проекту пенсійної реформи. Зокрема, кредитори вимагають скасування тимчасової допомоги особам, які досягли 60-літнього віку, та індексації пенсій в 2018-2020 рр., а також в МВФ вважають недопустимим зарахування до пенсійного стажу періоду навчання в університетах.
Читайте також: Загрози судової реформи Порошенка
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки