"Друзі Росії". Угорські міністри, які оголосили війну освітній реформі в Україні
52-й день народження у Петра Порошенка явно не вдався. Ворожі "привіти" йому надіслали, як із Заходу, так і зі Сходу. Вчора ввечері, коли родина і друзі Порошенка, ймовірно, якраз сиділи на святковим столом, під Вінницею, в Калинівці на військових складах прогриміли вибухи. Головна версія військової прокуратури – диверсія. Вдень святковий настрій президенту зіпсували угорські політики.
Так, глава МЗС Угорщини Петер Сіярто назвав "ганебним" рішення Порошенка підписати закон "Про освіту", та порадив Україні "забути про інтеграцію до ЄС". Угорський міністр також заявив, що уряд його країни буде блокувати всі подальші прагнення України щодо зближення з Європою.
Позицію Сіярта підтримав міністр людських ресурсів Угорщини Золтан Балог. "Керівництво України веде країну не в Європу, воно веде свою країну в глухий кут", - йдеться у його заяві. Балог переконаний: освітній закон, який, зокрема, передбачає обов’язкове викладання української мови у школах, в яких навчаються представники національних меншин, суперечить міжнародним конвенціям. Щоправда, у своїй заяві міністр не назвав, які саме конвенції порушує ухвалений ВРУ документ.
Хто вони – угорські міністри, які оголосили війну освітній реформі Лілії Гриневич?
Читайте також: Позиція Угорщини у мовному питанні мало чим відрізняється від позиції РФ, – політолог
І так. Золтан Балог. У 2008 році уряд США звинувачував Балога в антисемітизмі. Тоді, будучи депутатом, він виступив із промовою, в якій розхвалював угорського державного діяча Оттокара Прохаску. Як стверджують історики, Прохаска співпрацював з нацистським режимом. На думку американського уряду, в промові Балога звучали антисемітські висловлювання.
Ставши міністром, Балог не скупився на доброзичливі висловлювання на адресу Росії. Зокрема, в березні 2015 року, після того, як ЄС ввів санкції проти РФ, він заявляв, що ніякі санкції не стануть на заваді співпраці Угорщини і Росії у сфері культури. "Абсолютно ніякого впливу санкції не завдали, тому що ні політика, ні економіка не повинні впливати на культуру, яка сильніша і міцніша за все", - говорив він.
Читайте також: Найєм: Для тих, хто в танку – Україна не забороняє угорської мови
Петера Сіярта, заява якого вчора "підняла на вуха" всю Україну, сміливо можна назвати одним із адвокатів Росії в Європі. Він – послідовний прихильник скасування антиросійських санкцій. Ось, що він говорив всього два місяці тому: "Ми наполягаємо, що в ЄС давно пора почати відкрите обговорення на найвищому рівні про доцільність санкцій (проти РФ, - ред.), однак, на жаль, цього досі не сталося, і я глибоко переконаний, що це погано".
Також діючий глава МЗС Угорщини щиро сподівався, що Дональд Трамп допоможе Заходу налагодити хороші відносини з РФ. "Трамп - раціональний лідер, і я дуже сподіваюся, що він розуміє: весь світ виграє від хороших відносин Вашингтона і Москви", - заявляв він незабаром після того, як Трамп став президентом США.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки