Бабки, Бабкін та еволюція українського культуркампфу
У всьому, що стосується шоу-бізнесу, канал "1 + 1" нагадує мені головного героя стівенсоновської "Дивна історія про доктора Джекіла та містера Хайда": роблячи розкішні й рейтингові розважальні шоу, начебто прогресивний менеджмент каналу з незрозумілою завзятістю четвертий рік війни всіляко пропагує когось із тих, хто не гребує виступати в РФ і своїми часом образливими діями та висловлюваннями (чи то випадково на концертах, чи то в своїх інтерв'ю) ганьбить честь і національну гідність не тільки воїнів на фронті, а й тих, хто прагне збудувати нову Україну без колінопреклоніння в дусі СРСР перед "русскім міром", мабуть, досі не розуміючи (чи роблячи вигляд?), що шоу-бізнес є прихованою частиною пропаганди та інформаційної війни.
Часом складається враження, що той (або ті), хто відповідає за "Голос країни" і "Голос. Діти" з регулярністю відвідують продюсерські збори на М1, вважаючи за краще тихенько і непомітно сидіти "на гальорці", щоб не потрапляти в продюсерські селфі для Instagrama або ФБ, але, типу, "бути в тренді" – як інакше пояснити присутність в журі вокальних телешоу тих, кого з великими труднощами можна назвати саме Майстром вокалу? І це при тому, що в цьому аспекті українська естрада завжди була традиційно сильна.
Читайте також: "Поза політикою": Бабкін бреше на будь-якій території, навіть у себе вдома
Зрозуміло, чому російський шоу-бізнес після анексії Криму і розв'язаної війни на Донбасі готовий у великій кількості приймати артистів з українським паспортом і, не замислюючись, платити їм великі бабки – такі завдання їх державницької політики (показувати у великій кількості лояльних до Кремля українців). Плюс, нагадаю, в РФ давно працюють два основних закони шоу-бізнесу, які за всі роки незалежності так і не прийняті в українському парламенті.
Незрозуміло інше: навіщо "1 + 1" підігравати цьому, більш ніж очевидному аспекту гібридної війни? Невже креативні люди каналу, включаючи і його гендиректора Олександра Ткаченко, були так не впевнені у власних творчих силах, що зважилися піднімати рейтинги 7-го "Голосу" і згодом "Танців з зірками", діставши на четвертий рік війни з шоу-бізнесового нафталіну соліста харківської групи "5 Nizza" Сергія Бабкіна, який, виступаючи в Криму в серпні 2014 року, заявляв: "Причому тут ми з вами ?! Це гра, нормальні бізнесові розрахунки, домовленості на вищому рівні. Тільки ми з вами, прості люди, тут взагалі ні до чого. Ні в Росії, ні в Україні, ні в Білорусі".
Розраховували на скандал або ж не знали, що саме його виступ в Криму і правильний агітмесседж в інтерв'ю відкрив українцеві Бабкіну знову гастрольну трасу по РФ?
Читайте також: У Дніпрі скасували концерт російського актора Райкіна
Хтось скаже, мовляв, ці питання щодо Бабкіна потрібно було ставити багато раніше, а сьогодні він разом з дружиною така лапочка-сумний клоун на "Танцях з зірками". Може бути. Але мені, наприклад, з точки зору теоретичних прогнозів розвитку українського шоу-бізу в новій реальності було цікаво подивитися: чи можливо сьогодні, використовуючи ресурс популярного каналу, заново розкрутити зірку з минулого на рівень всеукраїнського туру?
Виявляється – можна. І тут слід віддати Бабкіну належне – він звично швидко зорієнтувався в ситуації і почав без сорому косити бабки і там, і тут, прикриваючись звичною для артистів-гастарбайтерів риторикою і не бажаючи визнавати Росію країною-агресором, а Путіна – х # йлом.
Не врахував Бабкін лише одного: феномену українського культуркампфу – природну реакцію українського патріотичного суспільства знайти дієву протиотруту російській шоу-бізнес-складовій гібридної війни.
Концерти його туру по Україні в Рівному та Львові показали, що протестний рух не те, щоб зник з порядку денного (про що, ходять чутки, одного разу радісно й переможно шепотіли у відомому шоу-бізнесовому барі на Бессарабці) – цей рух еволюціонує.
Якщо раніше тактика патріотичних сил дозволяла тільки зіпсувати враження глядачам, що приходять на концерти "голубів миру", бійками й розлитою перед входом кров'ю, а самі концерти все ж проходили, то скасований львівський концерт Бабкіна (так само як і останній виступ Лободи на стадіоні в Одесі, що не відбувся) дозволяє казати про якісно-нову еволюцію ККД українського культуркампфа: адже акція може бути визнана успішною тільки тоді, коли концерт скасовано повністю та організатор зобов'язаний повернути гроші за квитки, понесе збитки і, може, задумається надалі, чи запрошувати ватноголових ще.
І саме у Львові головний аргумент ватно-орієнтованих глядачів, які прийшли на концерт Бабкіна, "хлопці, вам краще в АТО" отримав публічну гідну відповідь: "Ми там вже були". Туше!
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки