MENU

Підміна понять як інструмент шахраїв в Києві та по всій Україні

1884 0

Прикро, коли у киян забирають життєвий простір з метою забудови. Ще гірше, коли всі розуміють, що будівництво незаконне та не відповідає “Генеральному плану Києва 2020”. Проте, влада дає дозволи на забудову місць, які у “Генплані” позначені як озеро або парк. Зелені зони зникають, невдоволення киян зростає, збільшується й кількість скандалів.

Громадські активісти активізують боротьбу, звертаючись до суду та спираючись на норми “Генплану Києва 2020”. Ми продовжуємо чинити опір безпринципному розкраданню землі Києва, розкриваємо та знищуємо корупційні схеми. Проте, цинізм представників влади різних рівнів не знає меж.

Ідею, що почав втілювати ще Черновецький, зараз продовжує Кличко, – використовуючи так звані детальні плани територій (ДПТ).

У визначенні “детальні”, здавалося б, немає нічого крамольного. Але, на жаль, ДПТ дуже швидко перетворився на інструмент, за допомогою якого чиновники вносять зміни до “Генплану Києва 2020”.

Читайте також: Містобудування як діагноз хвороби великих міст

Про зміну призначення землі та конфлікти навколо незаконних рішень Київради відомо всім. Щоб звести до мінімуму протистояння чиновників і громадськості та замилити людям очі, горе-винахідники від закону ще у 2006 році впровадили “інновацію”. Оскільки всі ДПТ за законом мають пройти громадські слухання, у КМДА ухвалили норму, за якою громадські слухання замінили обговоренням громадянами – процедурою “без паспорту”. 

Громадське обговорення – це, коли громада вирішує – бути поруч із їх будинком та прилеглими територіями забудові чи ні. 

Існують навіть комерсанти, які за гроші проводять громадські обговорення із завідомо фальсифікованими результатами. Вони знаходять киян, яким до лампочки, хто, що і де будує, та підкуповують іх за 50-100 гривень. Зрозуміло, що реєстрації за місцем проживання не відбувається, і “голосують” вони на користь компаній-забудовників. Широка громадськість не має змоги контролювати такі обговорення.

На сьогодні злочинне використання ДПТ та “обговорення” – це цілий набір інструментів, який дозволяє місцевій владі легалізувати фальсифіковані результати в інтересах забудовника. А також шляхом махінацій змінити “Генеральний план Києва 2020”. Підміна поняття, точніше, процедури “слухання” на “обговорення” сприяє затвердженню будь-якого ДПТ. Далі ДПТ робить легальними будь-які, навіть незаконні, забудови.

Читайте також:  По дорозі в пекло. Будівельна мафія

На сьогодні у Деснянському районі Києва громадські активісти призупинили ганебні дії з боку проектантів та КМДА. Йдеться про забудову місцини площею 7 га на перехресті вулиць Закревського та Мілославській. Ще з 2015 року щодо цієї ділянки є рішення Київради про облаштування скверу. Але земля як слід не оформлена, і через це проектант намагається втулити тут забудову. Організатори-забудовники порушили рішення Кабінету міністрів і замість громадських слухань провели громадське обговорення проекту. Думкою громадян, які зібрали 1500 підписів за те, щоб там не було ані ТРЦ, ані житлової забудови, цинічно знехтували.

Надавати киянам опис ДПТ ділянки у повному обсязі чиновники не вважають за потрібне. Рештки документу, що все ж таки надаються, мають вщент скорочений вигляд. Скласти повну картину з тих матеріалів, що нам показують на сайті КМДА та районної ради, взагалі неможливо. 

Щоразу резонанс від кожного конфлікту з громадськими активістами через ДПТ зростає. Кияни все сильніше усвідомлюють небезпеку. Опір людей, які не дають роздерти місто на шматки, стає більш організованим. Слідкуємо за перебігом подій та беремо активну участь у розв'язанні проблем киян!

Борислав БЕРЕЗА


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  

Новости