MENU

7 фактів про український Facebook

1575 0

Facebook поступово перетворився у ресурс, який задає повістку дня. Про це в блозі "НВ" пише Роман Повзик.

За кілька років Facebook в Україні перетворився на медіамайданчик, без якого не можуть уявити життя мільйони наших громадян. Кожен, хто вибудовує комунікацію з аудиторією, обов’язково включає у роботу цей канал, приділяючи йому все більше уваги.

Але хто ці люди, які дивляться стріми, коментують і лайкають пости, і створюють в очах Facebook рейтинг сторінкам? Що ви знаєте про них?

З допомогою статистики Audience Insights можна придивитися до людей, яких називають «український сегмент Facebook». Молодша 18 років аудиторія не враховується. Інформація отримана на основі того, що написали про себе у профілі користувачі.

За місяць у Facebook заходить 8-9 мільйонів українців

За даними Kantar TNS CMeter, Facebook у серпні та вересні цього року в Україні поступився лише Google та Youtube. І якщо у першому випадку люди шукають інформацію, а у другому — переглядають відео, можливості для користувача на Facebook набагато більші. Люди спілкуються, дізнаються нове, продукують контент.

Читайте також: Почему вредно начинать день с интернета

Політики і бренди вже зрозуміли силу Facebook, тому активно працюють, щоб збільшувати лояльність аудиторії. Але чим більше якісного контенту створюватимуть тут, тим важче виділитися. Виживе найцікавіший.

59% користувачів Facebook в Україні — жінки

За даними Держстату України, жінок в Україні 22,7 млн, тобто 53,5% від всього населення. При цьому, якщо брати відсоткове значення цієї аудиторії у Facebook, воно трохи більше. Якщо говорити простіше, то тут з п’яти користувачів— три жінки і два чоловіки.

Бренди, цільовою аудиторією яких є жінки старше 18 років, мають активно працювати у Facebook. Громадянки від 18 до 44 років — 78% дорослої жіночої аудиторії, старше цього віку — лише 22%.

47% користувачів з України заходять у соцмережу тільки зі смартфону

І таких людей ставатиме все більше. Якщо дивитися на поведінку українських користувачів, то 47% аудиторії заходить у Facebook лише зі смартфону, 36% — і з мобільного, і з комп’ютера. Лише 17% користувачів «фейсбучать» не з мобільних.

Один із принципів, про яких не має забувати творець контенту: у першу чергу думати про мобільні телефони. Саме з них більшість людей заходить у соцмережі, та й взагалі в інтернет. Тому створюючи контент, думайте, як його побачать зі смартфону.

У середньому користувач вподобує дві сторінки за 30 днів

Кожен адмін публічної сторінки Facebook хоче, щоб кількість підписників зростала, люди ділилися контентом і активно взаємодіяли з публікацією. Проте інформаційна перенасиченість грає проти таких бажань.

Протягом 30 днів український користувач Facebook підписується лише на дві публічні сторінки. Це «середня температура по палаті»: одна людина може підписатися і на 10, а четверо — на жодну.

Читайте также: Лучше учить не иностранный язык, а язык программирования – Тим Кук

Але ця інформація доводить адміністраторам спільнот, що конкуренція у Facebook надзвичайно велика. Ви щодня змагаєтеся з кращими шоуменами, політиками, брендами національного масштабу. А якщо ваша цільова аудиторія володіє іноземними мовами, то генераторів контенту ще більше.

У середньому користувач за 30 днів пише лише один коментар, лайкає дев'ять постів, один раз репостить та дев'ять разів клікає на рекламну публікацію

Велика частина користувачів у Facebook — не активні творці новин. Здебільшого вони або споживають цікавий контент, або спілкуються з друзями. Але алгоритм Facebook вимагає від адміністраторів та лідерів громадської думки, щоб підписники з ними взаємодіяли. Інакше — до побачення з новинної стрічки. Тому просто постити веселі картинки — не варіант.

Ви маєте постійно давати підписникам цікавий і корисний контент. Тільки тоді є шанси, що користувач від серця відірве для вас єдиний за місяць коментар, нещасні дев’ять лайків та репост.

70,7% користувачів — у шлюбі

Зазвичай, ці люди уже закінчили навчання, працюють і мають стабільний дохід. Мова йде не про всіх українських користувачів соцмережі, а саме про тих, хто публічно вказують статус. Бренди і політики можуть знаходити таку аудиторію і системно з нею працювати.

36% чоловіків і жінок у цій соцмережі — віком від 25 до 34 років

Переважна кількість української аудиторії у Facebook — все таки зріліша, ніж у тому ж Instagram. Але це не робить її менш цінною. Ця аудиторія приймає рішення. Тут можна знайти топових і місцевих політиків, журналістів, активістів, бізнесменів, тобто частину суспільства, яка рухає зміни. З блокуванням російських соцмереж ця риса трохи розмивається, але поступово алгоритм Facebook викине мемчики, оголошення про продаж товарів чи анекдоти, які погіршуть якість вашої стрічки новин.

Читайте також: Технологія, які змінюють світ як свого часу Інтернет

Facebook поступово перетворився у ресурс, який задає повістку дня. Час від часу у західній пресі лунають вигуки про обмеження влади цього ресурсу. Але мало хто з користувачів соцмережі здатен від неї відмовитися. Українські спроби створити свою соцмережу не вражають і провалюються.

Політики, бізнеси, громадські рухи вже використовують Facebook на повну, щоб доносити до аудиторії необхідну інформацію. І чим більше інші зволікатимуть, тим важче їм буде заходити у перенасичений контентом простір.

Такої аудиторії немає у жодного українського політика. Разом з тим, 8-9 мільйонів українських користувачів — це ще не вся Україна. Забувати про інші канали комунікації не варто.

Так, Facebook — це дешево, якщо рахувати ціну показу на одну людину. Але не можна класти всі гроші в одну кишеню. Бо якщо завтра алгоритми зміняться, можна залишитися зі спогадами про колишню взаємодію підписників.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини