MENU

Фото українського чиновника використали для крадіжки 40 тисяч євро через соцмережі

1441 0


Шахрай використовував фото Віталія Немілостівого

Мешканка Скоп'є (Республіка Північна Македонія) стала жертвою інтернет-шахрая, який видавав себе за американського військового лікаря

Як зазначає "НВ Бізнес" із посиланням на видання "Саме прашај", при цьому зловмисник використовував світлини заступника міністра стратегічних галузей промисловості України, повідомляє UAINFO.org.

"Македонка, яку обдурили в мережі на 40000 євро, попалася на красу українського політика Віталія Немілостивого, чиї фотографії використовувала особа, яка видає себе за американця, котрому потрібна допомога", – йдеться в сюжеті.

Жінка середніх років, зблизившись із незнайомцем через соціальні мережі, продала квартиру й залізла в борги, щоб допомогти йому матеріально. Спочатку незнайомець просив невеликі суми, щоби "приїхати в гості", а потім не соромився брати до $2,5 тисяч євро на вирішення своїх проблем.

Adam Donna, профіль із соціальної мережі Facebook, представлявся жителем Атланти, який нібито закінчив Гарвардську медичну школу та працював травматологом в армії США. Але журналісти з’ясували, що "успішний лікар" насправді використовував знімки чинного заступника міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Віталія Немілостівого.

Читайте також: СБУ: У Києві шахраї торгували посадами помічників "слуг народу" по $18 тисяч за місце. ФОТО

Аби переконати жінку, що він не фейк, "американець" навіть відправив фото свого паспорта мешканці Скоп'є, не надто переймаючись тим, щоб особиста інформація або дата народження збіглися з даними людини, чию особу він використовував.


Шахрайський обліковий запис досі функціонує

У коментарі журналістам "НВ Бізнес" український чиновник розповів, що отримував повідомлення від Facebook про те, що хтось може використовувати його світлини.

"Я про це дізнався, коли мені, рік чи півтора тому, прийшло повідомлення від Facebook із вимогою підтвердити ідентичність. Facebook заблокував мою сторінку й надіслав мені перелік питань (п'ятдесят або сто питань) англійською. Оскільки я не знаю англійської, я попросив сина – він заповнив усі відповіді й відправив. Після цього знову прийшов якийсь перелік питань іще на кілька сторінок. Мені це набридло, і я просто закрив цю сторінку й забув про це", – розповів Немілостівий.

Заступник міністра все ж користується соцмережею: через рік він створив нову сторінку в Facebook, але своїх фотографій на ній більше не виставляв. Про те, що в соцмережі хтось може використовувати його світлини, він нікуди не повідомляв.

"Я так розумію, що це не поодинокі випадки, раз Facebook шукає і видаляє фейкові акаунти. Це шахрайство у світовому масштабі і я не можу уявити, чому вибрали саме мої фотографії. На жаль, вибрали мої", – розповів Немілостівий.

Читайте також: Українців заманюють небезпечним розіграшем: чим ризикує "переможець"

Однак не тільки використання фото українського чиновника "ріднить" історію обдуреної македонки з Україною: останній платіж, який віртуальний друг попросив зробити жінку зі Скоп'є в ролі позики для нього, прямував в Україну, але на інше ім'я. У листуванні інтернет-шахрай попросив перерахувати кошти до Києва, на ім'я Butko Pavel Danielovich. Інші платежі жінка відправляла в Париж, в Перу, в Німеччину та, знову ж таки, в Україну.


Фрагмент переписки жертви із шахраєм

Поки не вдалося встановити, хто цей невідомий, який виманив обіцянками одружитися в мешканки Скоп'є 40 тисяч євро. Сама пані впевнена, що звернення в поліцію не дадуть результату.

Македонська поліція каже, що може спробувати вистежити зловмисника тільки в тому разі, якщо жертва вирішить написати заяву, щоб почати процедуру розслідування. За перші пів року місцевою поліцією було відкрито 96 кримінальних справ за фактом шахрайства з матеріальними збитками в дев’ять мільйонів динарів (більш ніж $ 172 тисяч). На сьогодні більше 55% цих справ розкрито.

Персонаж, який ховається під ім'ям Adam Donna, досі активний у соціальних мережах відразу з декількох профілів (і продовжує використовувати фото українського політика). В Instagram за ним стежать, ставлять лайки й коментують знімки 65 осіб – переважно жінки середнього віку з усього світу.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини