Потрібна дієва альтернатива дикунському винищенню тварин у країні, – нардеп
Законопроект 7220 про облік домашніх тварин зупинить їх винищення!
Нещодавно консьєржка в будинку запропонувала підписатись під зверненням щодо "вирішення питання" стосовно бездомних собак. На моє резонне запитання, що вона має на увазі під цим словосполученням лише знизала плечима. Мовляв, байдуже – отруять, вивезуть, розстріляють – яка різниця…
Я, звичайно, відмовилась від такої "ініціативи". Але знаю, що антисобачі активісти не заспокояться, плюс підключаться живодери-догхантери, які отримують задоволення від вбивства тварин. Особисто я не хочу брати відповідальність за ці смерті. Проте, самоусунутись від проблеми – теж не вихід. Потрібна дієва альтернатива дикунському винищенню тварин і законопроект 7220 таку альтернативу пропонує.
Читайте також: Как милая Мурка и ласковый Барсик будут потрошить ваши карманы
По-перше, це реєстрація чотириногих друзів, формування всеукраїнської електронної бази домашніх тварин та відповідальність господаря за свого улюбленця.
По-друге, ретельний контроль над здоров’ям тварин з метою недопущення поширення серед них небезпечних для людини захворювань.
По-третє, посилення відповідальності за жорстоке поводження з твариною. Адже останнім часом живодери не соромляться виставляти себе мало не героями та "санітарами міста".
По-четверте, стерилізація безпородних собак, які складають переважну більшість безпритульних тварин. Таким чином, ми зведемо нанівець загрозу бути покусаним у власному дворі випадковим агресивним псом.
По-п’яте, вводиться поняття "потенційно небезпечні породи собак", утримання яких передбачає підвищену відповідальність господаря та додаткові заходи з гарантування безпеки. Між іншим, моя Джинна – бордоський дог – також до них належить, але я цілком підтримую цю новацію.
Розумію, що багатьом законопроект не подобається. Хтось не хоче реєструвати тварину, хтось не бажає проводити ветеринарний огляд, комусь ліньки прибирати за улюбленцем в сквері чи парку. Знаю, що деякі претензії є адекватними й обґрунтованими. Але на те процедура ухвалення будь-якого законопроекту й передбачає два читання. Щоб до другого читання акумулювати усі конструктивні пропозиції та усунути усі суперечності.
Читайте також: Двоє нардепів відкликали підписи під законопроектом щодо реєстрації домашніх та безпритульних тварин
Тому перед нами сьогодні дві альтернативи. Аби продовжувати "вирішувати питання" варварським способом через масові вбивства, що стимулюватиме до самоствердження багатьох неадекватів, або створити цивілізований дієвий механізм контролю над домашніми тваринами, який гарантуватиме людям безпеку, а домашнім улюбленцям захист і турботу.
Особисто я – за другий варіант і закликаю колег та усіх громадян підтримати законопроект 7220.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки