Матвієнко: На цій виборчій кампанії муніципальний виборчий марафон не закінчується. ВІДЕО
48% явки виборців свідчить про те, що наші громадяни не втратили віри у те, що на виборах можна формувати владу і таким чином впливати на якість свого життя. Про це сьогодні під час круглого столу заявив експерт корпорації стратегічного консалтингу "Гардарика", політолог Костянтин Матвієнко.
"Напередодні виборів ми говорили передусім про шелений, безпрецедентний тиск влади на опозиційні партії, опозиційних та незалежних кандидатів, і це зрозуміло – бо для влади ці вибори були моментом істини, адже за рівнем підтримки у територіальних громадах можна судити про рівень легітимності центральної влади, тим паче, що основна партія влади носить ім'я президента "Блок Петра Порошенка", – нагадав Матвієнко.
Політолог назвав рівень явки виборців таким, який відповідає так званому "європейському стандарту"
Читайте також: Брудні технології на виборах в ОТГ – це репетиція влади до фальшування президентських і парламентських виборів, – Юлія Тимошенко
"Для муніципальних виборів це цілком нормальна явка, враховуючи всі ті обставини, які мали місце в Україні починаючи від погоди і закінчуючи ексцесами на виборчих дільницях. Не можу не згадати село Майське Дніпропетровської області, де постраждало двоє поліційських, де був прямий збройний напад на виборчу комісію. Мотив цього нападу очевидний – там перемагав кандидат від партії "Батьківщина" і тому у такий спосіб там намагалися зірвати вибори", – повідомив експерт.
Стосовно підсумків виборів Матвієнко виділив кілька моментів:
– 48% явки виборців свідчить про те, що наші громадяни не втратили віри у те, що на виборах можна формувати владу і таким чином впливати на якість свого життя. Що стосується методики підрахунку голосів – ЦВК у нас працює вкрай повільно і тому відповідальні суб'єкти політичного процесу, політичні партії самі взяли на себе місію інформування суспільства про результати виборів.
– "Блок Петра Порошенка рахує кандидатів у депутати як тих, хто безпосередньо висунуті партією, так і тих. які за заявами місцевих організацій "БПП" йшли на вибори за підтримки партії. Натомість партія "Батьківщина" рахує винятково тих кандидатів, які висунуті партією чи є членами партії "Батьківщина".
Читайте також: Вже можна говорити про п’ятірку переможців, – Карасьов про вибори в ОТГ
– На сьогоднішній ранок пораховано результати у більше, ніж 90% громад, там, де вони надали цю інформацію. Партія "Батьківщина" за результатами підрахунку має 920 депутатів, які є членами партії "Батьківщина" у місцевих громадах, які висувалися партією. Наголошую, це становить більше 30% загальної кількості депутатів, які висувалися партіями.
– "Блок Петра Порошенка" отримав 658 депутатів, що становиьть 20% від загальної кількості депутатів, які висувалися партіями, але тут вони подають цифру, де, як я вже згадував, рахують депутатів, що висувалися і за підтримки партії.
– Третє місце за результатами виборів посідає "Аграрна Партія України", тут слід зауважити, що це не парламентська партія, яка фактично у сільських виборах отримала такий відчутний результат.
Про що свідчать ці результати?
"Батьківщина стабільно зберігає своє перше місце на муніципальних виборах, це вже четверта хвиля виборів. Очевидно, що це є довірою не тільки до самої партії, але і до лідера "Батьківщини" Юлії Тимошенко. Тим паче, що в умовах такого жорткого адміністративного тиску та потужної інформаційної кампанії проти цієї партії можемо говорити, що вони витримують ці параметри.
Є інформація, що вчора відбулася зустріч лідера Громадянської мережі "ОПОРА" Ольги Айвазовської з лідером "Батьківщини" Юлією Тимошенко. Свого часу "ОПОРА" зверталася до "Батьківщини" з проханням надати факти про безпосередній тиск на кандидатів в депутати від "Батьківщини", і, судячм з цієї інформації, "ОПОРА" такі факти отримала.
Експерт повідомив, що 247 кандидатів від "Батьківщини" були вимушені знятися з виборів саме через тиск на них.
"Маю зазначити, що це наймасштабніші вибори напередодні парламентської та президентської кампанії, але, за моєю інформацією вже зараз готуються на весну вибори у ще 300 ОТГ. Демократичні партії, опозиція неодноразово нарікали на те, що вибори проводилися лише в тих округах, територіальних громадах, у яких влада сподівалася виграти на сьогодні. Отже, можна відповідально говорити, що влада не виграла, але тепер вони зрозуміли (і під тиском наших міжнародних партнерів і з загальної логіки адміністративної організації країни), що треба дообрати ради і голів у тих ОТГ, які ще не обрані. Тож у нас, як ми бачимо, на цій виборчій кампанії муніципальний виборчий марафон не закінчується", – зазначив Матвієнко.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки