MENU

П'ять завдань для України до 2019 року

984 0

2019 рік – відповідальний як для України (президентські та парламентські вибори), так і для ЄС (вибори до Європарламенту), зазначає у своєму блозі на "Новому часі" нардепка Ганна Гопко. Яких топ-5 практичних результатів може досягти Україна до 2019, незважаючи на старт передвиборчих кампаній і спроби різних сил створити штучну політичну кризу для перевиборів?

Отримавши безвіз із ЄС, маємо працювати над імплементацією Угоди про Асоціацію з ЄС, збільшенням квот для українських товарів і послуг на ринок ЄС у рамках угоди про всеохопну торгівлю з ЄС.

Звісно, імплементація ухвалених законів післямайданним парламентом – серед пріоритетних:

– енергетичний пакет (закони "Про ринок газу", "Про ринок електроенергії");

– впровадження закону "Про освіту", медична реформа, пенсійна.

Читайте также: Перший крок назустріч виборчій реформі. Слово за президентом і коаліцією

Президент, уряд та Верховна Рада (і представники влади та різнобарвної опозиції з позафракційними) мали би провести аудит виконання коаліційної угоди та спільно домовитися про важливі для країни пріоритети, які вони могли б разом для громадян в інтересах України таки ухвалити до 2019 року.

Ці пріоритети закріпили б підписаним Меморандумом і зобов’язаннями.

Водночас у своїх передвиборчих програмах політичні сили ЄС могли би теж взяти у свої програми деякі зі пріоритетів України, адже сильна Європа потребує сильної України.

Звісно, пріоритетів так багато, що виокремити п'ять стає все складніше. Водночас ключовим завданням до наступних виборів є закладення фундаменту для створення сильних інституцій, які покращать державне управління й захист країни та громадян. Багато хто говорить про забезпечення незворотності реформ, щоб не було реваншу клептократів, регіоналів чи проросійських політиків, зміни курсу після 2019 року.

Отож, що важливо:

1. Запуск роботи Антикорупційного суду. А це ухвалення закону, потім проведення конкурсу й початок розгляду справ, які вже розслідували, наприклад, детективи НАБУ. Успішність антикорупційної політики та верховенство права – це запорука інтересу ЄС до України.

Читайте також: Східне партнерство: потреба перезавантаження

2. Підтримка малого та середнього бізнесу, зокрема, через a New European Conditiened Investment Plan for Ukraine (так званий "план Маршалла" для України) для зростання відсотку середнього класу та зниження рівня бідності населення. Для цього потрібно покращити інвестклімат, ухвалити важливі дерегулятивні акти. Від макроекономічної стабільності до розвитку та зростання ВВП більше, ніж 4% на рік.

3. Посилення обороноздатності України – українська армія захищає східні кордони ЄС. Важливим є ухвалення закону про парламентський та цивільний контроль в секторі безпеки й оборони.

4. Децентралізація.

5. Україна та 4 індустріальна інновація. Створення в Україні першого центру – силіконової долини для інновацій, співпраці з високорозвиненими країнами. Космічна галузь.

Напередодні саміту Східного партнерства, який відбудеться в Брюсселі 24 листопада, усі говорять про 20 досягнень до 2020-го. Відверто скажемо, що запропоновані ЄС 20 deliverebls – хороша база для секторальної співпраці, але ми маємо бути більш амбітні nf проактивні, пропонуючи свій порядок денний. Водночас, окрім вимог, маємо продемонструвати адекватність у здатності показати свої пріоритети.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини