MENU

Тепер все скуплять олігархи?

4004 0

У нас в Україні чимало держпідприємств, декілька тисяч, хоча в розвинених країнах їх десятки, а максимум декілька сот.

Друге – у нас багато збиткових підприємств, які нагенерували близько 10 млрд грн збитків, хоча колись ці збитки були на багато більшими – більше 100 мрлд грн. В нас є велика кількість підприємств, де вже майже подолана корупція по державним закупівлям, але ще є корупція на продажах. Це коли держпідприємства продають задешево свою продукцію фірмам-прокладкам, які є комерційними структурами і належать "смотрящим" за цим держпідприємством. Ці прокладки продають ту продукцію далі, але вже втридорога.

Держава має багато зайвого майна, яке неефективно використовується і це стосується і землі, що знаходиться в Академії аграрних наук і роздається в оренду вже за зовсім неефективними ставками. Або є велика кількість будівель і приміщень, що належить державним підприємствам і теж використовуються неефективно. Мала приватизація має проводитись за спрощеною процедурою і в тому законопроекті, який поданий і знаходиться у Верховній Раді, вона буде проводитись через Прозоро-продажі. Це дасть можливість для участі місцевого бізнесу.

Читайте також: Верховная Рада приняла за основу законопроект о приватизации госимущества

Що стосується великої приватизації, то новим законопроектом визначається новий підхід, яким чином мають продаватися такі підприємства. Оцінка стане ринковою і це означає, що ми можемо відійти від цієї ганебної практики, коли держава сама визначала ціну. Через це у реальних інвесторів не було зацікавленості приймати участь у такій приватизації.

Отже, якщо підсумувати, то приватизація дасть поштовх для економічного розвитку країни, у бізнесу буде можливість дістатися до цінних ресурсів. Побоювання, що все скуплять олігархи, є безглуздим. Олігархи займалися приватизацією у будь-які часи і більшість цікавих ресурсів ними вже приватизовані.

Читайте також: Чому нам потрібна приватизація​​​​​​​

Але тепер вже не можемо говорити про десятки мільярдів вартості "Нафтогазу", газотранспортної системи, чи про велику вартість "Укртелекому" або "Укроборонпрому". Все це пішло в минуле. Якщо ми і далі будемо чекати покращення інвестиційного клімату, то ціна всього, що знаходиться у власності держави – буде нівельованою. Чесно кажучи, ми вже пройшли той період, коли могли би провести ефективну приватизацію. Це мало сенс в кінці 90-их і ще до 2006-го року.

Але якщо нам зараз вдасться приватизувати кілька великих об’єктів, це не означає, що у нас будуть великі надходження до бюджету. Активи підприємств, внесених в список під приватизацію, складають близько 185 млрд грн. Це десь 8-10% держбюджету, тому не можна сказати, що це дуже суттєво для держави. Зате ті підприємства можуть стати ефективними платниками податків – це очевидно. Звичайно, якщо матимуть відповідальних власників.

Андрій ДЛІГАЧ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини