MENU

Про парадокси українського економічного зростання

3050 0

НБУ оприлюднив оцінку економічного зростання України за ІІІ квартал поточного року в 2% (у I кварталі ВВП зріс на 2,5%, у другому – на 2,3%).

Варто зрозуміти складові цього зростання. 

Очевидним є перший парадокс. Промислове виробництво за дев’ять місяців зменшилося на 0,3%, аграрний сектор теж скоротився (-0,7%). Істотно зросло будівництво (майже на 24%), але його невелика частка має незначний вплив на динаміку, як (у силу цієї ж обставини) і транспорт, що теж демонструє зростання. А що ж дає ріст?

Читайте також: Официально рост цен составил 1,2%

Хорошу динаміку демонструє торгівля. За підсумками дев’яти місяців вона наростила оборот на 8,8%. А це другий за масштабами сектор української економіки (після промисловості). За оцінками, він забезпечив з початку року близько 1,4% приросту ВВП, тобто його основну частину.

Але тут випирає другий очевидний парадокс. А що ж продає наша торгівля, що наростило обсяги продажів, коли промисловість у мінусі, сільське господарство теж?

Читайте також: Парадоксальная ситуация в Украине – производим все меньше, а экспортируем все больше

Таку динаміку даного сектора забезпечила не національна економіка, а імпорт. За 8 місяців поточного року його масштаби зросли на 27,4%.

Важко бути спокійним не тільки за таких темпів економічного зростання, але і його якості. Бо локомотивом нашого нинішнього економічного зростання виступає торгівля, що в свою чергу забезпечується значним нарощуванням масштабів імпорту.

Віктор ПИНЗЕНИК, екс-міністр фінансів України


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини