MENU

"Для нас це погані новини". Нотатки по сценаріям Донбасу

4062 0

Як я вже писав, ситуація рухається в бік миротворчої місії, і з великою ймовірністю рішення щодо цієї місії буде прийнято до Нового року. Але для нас це погані новини, хоча кращих бути не може. І ось чому.

Читайте також: Росія була, є і буде сусідом України і завжди буде мати якесь своє бачення щодо "українського питання", – блогер

Для Росії є такі сценарії щодо Донбасу: хороший і ще кращий. Хороший сценарій - це повернути Донбас без жодних умов. Просто взяти і піти. Що це дає? По-перше, в 2019 році вибори Президента і парламенту, в яких візьмуть участь мешканці окупованої території, і їхні настрої зрозумілі. По-друге, нам повертають зруйновану територію з економічним колапсом в момент, коли ми маємо віддати чималі зовнішні борги і маємо дуже слабкий економічний ріст. Це може провалити нас в ще глибшу економічну кризу. По-третє, Росія виходить з під санкцій. Про Крим і говорити не прийдеться. Єдиний мінус - це здача Донбасу як поразка, хоча "их там нет", то і поразки немає.

Ще кращий сценарій - це миротворча операція. Фактично, повторюється більшість позицій, а саме участь у виборах Президента та парламенту, навантаження соціальних виплат на бюджет України. Але при цьому ніякої території ми не отримуємо, оскільки вона під контролем миротворців, і буде під цим контролем не один рік.

Більше того, якщо в першому сценарії доведеться евакуювати своїх бойовиків і одіозних командирів, то в другому - ці люди будуть отримувати амністію за здачу зброї, бо саме так це відбувається під час миротворчих операцій. Зрештою, навіть публічно Росія не виглядатиме зрадником Донбасу, а навпаки країною, яка домоглась там миру. Ну і звісно, санкції допобачення.

На жаль для нас реальність є такою і іншою бути не може. Ми не спроможні диктувати інший порядок денний, наші реформи виявились заслабкими, щоб мати стрімкий ривок. У цій ситуації ми навіть не можемо вибирати погоджуватись чи ні, оскільки Захід очікує від нас повного сприяння будь-якому мирному рішенню.

Читайте також: Мочанов: Такое ощущение, что эта война – навсегда. На годы и поколения

Тому поле стратегічної гри для нас вже сьогодні має перенестись в затягування цієї миротворчої операції. Треба розуміти, що в історії це буде дуже велика операція, яка потребуватиме узгодження великої кількості деталей і нюансів. Саме спір по цих нюансах має відкласти операцію до 2020 року. Коли ми пройдемо піковий політичний і економічний рік.

Victor ANDRUSIV


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини