MENU

Українці часто прискіпуються до деталей та поверхового, ігноруючи основне та справді важливе

3979 0

У нас завжди прискіпуються до деталей та поверхового, ігноруючи основне та справді важливе.

Український виробник "культурного продукту" не один рік працює на російський ринок. Подивіться, де знімається значна частина "російських серіалів", і все зрозумієте.

Чому? Бо це великий ринок. Відносно, звісно. Але виробляти продук анлійською у нас все одно ніхто не буде. А російською – запросто.

При цьому, цей вже "російський продукт" можна без проблем показувати в Україні. "Свати" – яскравий приклад. 

Це серіал, зроблений громадянами України в Україні для росіян. Тому там все українське зводиться до "гекання" найбільш відсталих персонажів. Бо це подобається росіянам.

По суті, це ідеальний комерційний продукт пост-УРСР. Гумор відповідного рівня. Шрока аудиторія. Спін-оффи. Кулінарні шоу. Це індустрія, орієнтована на Росію.

Читайте також: Что делают в США, когда случается скандал с актером, который участвует в съёмках фильма?

Тому всі базові теми там – російські. Ідеї, близькі російському масовому споживачеві і т.д.

Але не це найсмішніше. В Україні такий продукт теж користується певним попитом. Навіть значним попитом. І ті, у кого він попитом користуються, мають універальну відповідь на всі питання: "Ашотакоє?"

Нерушимий блок громадян Росії та громадян України з категорії "ашотакоє" - це наймасовіша аудиторія пост-радянського простору.

Відповідно, весь комерційно-успішний продукт пост-СРСР буде побудований за принципом, що головне – подобатися росіянам. А українці "ашотакоє" все одно його будуть "їсти". Бо це їх глибинне переконання.

І боротися з цим на рівні СБУ – марна праця. Можна заборонити один серіал – буде 10-20 аналогічних. Де будуть "смішити Іскандери", жартувати над "некультурним геканням" і відтворювати ідеї російського сучасного маскульту.

До речі, зойки щодо мовних квот в Україні – вони з цієї ж опери. Вигідніше виготовляти продукт "на Росію", а потім його ж продавати в Україні. Тому без квот жодних українських пісень або фільмів у нас не буде. В них просто ніхто не вкладатиме гроші. Бо вигідніше одразу працювати на Росію і годувати Україну "об'їдками".

Обурення Зеленського – з цієї ж опери. Він не може прибрати Добронравова, бо Добронравов подобається росіянам. А вони для Зеленського – основний покупець, під якого він буде постійно підлаштовуватися.

Читайте також: Зеленский еще раз обозначил черту, где его "патриотизм" плавно переходит в "поцреотизм" – блогер

І це справді проблема.

P.S. Якби Добронравов виявився би українським патріотом та перераховував би гроші на АТО, то тоді б "Свати" закрилися б стовідсотково. Їх би припинили показувати у Росії.

Петро ОЛЕЩУК, политолог


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини