MENU

Косюк: Енергоефективність та альтернативна енергетика вирішать проблему надвисоких тарифів

1811 0

Косюк: Енергоефективність та альтернативна енергетика вирішать проблему надвисоких тарифів

Проблему надвисоких тарифів зможе вирішити тільки перехід на альтернативні джерела енергії та запровадження енергоефективних програм. Про це заявив голова ПАТ “Миронівський хлібопродукт” Юрій Косюк на своїй сторінці у Фейсбук.

За його словами, кошти, які сьогодні передбачені бюджетом на субсидії, потрібно поступово спрямовувати на енергоефективність.

“На наступний рік уряд виділив 71 млрд грн на субсидії. Це на 10 млрд більше, ніж минулого року. Причина зрозуміла - високі ціни на паливо і, як наслідок стрімке зростання тарифів. При цьому на енергоефективність передбачено 2 млрд грн. Різниця в цифрах – очевидна. Цю ситуацію потрібно змінювати шляхом перерозподілу коштів з субсидіювання на альтернативні джерела енергії”, – зазначив Юрій Косюк.

Він наголосив, сьогодні кошти виділені на субсидії розчиняються, а могли б працювати.

“71 млрд гривень на субсидії це гроші, які не працюють. Уряд намагається спонукати громадян до економії шляхом впровадження монетизації. Це добре, коли держава покриває витрати на житло-комунальні послуги та ще й повертає зекономлене. Проте кошти таким чином розпорошуються, а вони мають працювати», – переконаний Юрій Косюк.

Косюк переконаний, якщо правильно переорієнтувати ці кошти на енергоефективність, у найближчі роки це вирішить проблему надвисоких тарифів.

“На наступні п'ять років необхідно досягти паритету у витратах на енергомодернізацію і субсидії, та започаткувати проекти які даватимуть кумулятивний ефект від витрат на сферу ЖКГ. Альтернативні джерела енергії дадуть можливість знизити тарифи та привести країну до енергонезалежності", – підсумував Юрій Косюк.

Читайте также: Косюк: Від екологічного виробництва до енергоефективності

Раніше, Вінницький птахокомплекс компанії "Миронівський хлібопродукт", оголосив про плани отримати біогазовий комплекс до 2020 року. Це буде чергове виробництво в МХП з отримання біогазу на основі органічних відходів. Перший такий комплекс запрацював у 2013 році в Дніпропетровській області.

 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини