MENU

США повертається до агресивнішої зовнішньої політики

1451 0

Ще дві важливі та цікаві події, окрім обстрілу Новолуганського, перманентного загострення на Світлодарці та виходу російських офіцерів із СЦКК, але вже міжнародного значення:

Трамп з помпою презентував свіжу стратегію нацбезпеки США. І тут тягнеться доволі забавна ситуація, коли президент намагається уникати критики конкретно Путіна, але "генеральська" частина його оточення явно заточена ставить РФ на місце, тому стратегія виписана ними і рясніє жорсткими тезами щодо РФ. Зокрема саме Кремля і Китай визначені ревізіоністськими державами, що використовують цензуру, пропаганду, репресії до суспільства. Якщо Китай більше критикують за нарощення озброєнь, нечесну торговельну політику як інструмент розширення впливу, то РФ - за використання "information tools", себто хакерство, для втручання у вибори, дестабілізацію демократій в цілому, напад на Україну та Грузію, агресивну пропаганду в медіа та інформоперації для маніпуляцій суспільною думкою в демократичних країнах.

Читайте також: Трамп подписал антироссийскую Стратегию нацбезопасности США – блогер

Загалом Росія та Китай означені як ключові ревізіоністські режими, що дестабілізують світову безпеку та кидають виклик стабільності та процвітанню США. КНДР та ІДІЛ відведено в рази менше уваги, що не дивно. Україна згадана лише раз - у контексті опису агресії РФ у Євразії, але це не показник.

Що для нас реально добре - згідно цієї стратегії США повертається до агресивнішої зовнішньої політики - буквально весь документ набитий фразами про виклик нації, "economic, and military strength", потребу жорстко і оперативно відповідати на нові виклики. Враховуючи, що ЄС виявився доволі слабким союзником проти російської агресії, на відміну від послідовної позиції США, то нам дії Трампа відповідно нової Стратегії будуть нам лише на руку. Не факт, що він у всьому дотримуватиметься документу, тим паче видно, що йому не дуже хочеться конфліктувати з Путіним, але благо в його кабінеті вистачає "яструбів". 

Надзвичайно цікавий документ.

І друге - це нова резолюція Генасамблеї ООН під назвою "Ситуація з правами людини в Автономній республіці Крим і Севастополі (Україна)”. Резолюція вкотре критикує РФ за порушення прав людини в Криму ітд й бодай нагадує світові, що питання анексії Криму ще далеко не закрите. 

Читайте також: ООН раніше від України офіційно визнала, що триває російсько-українська війна – Голобуцький

"Чудовий" список 26-ти країн-мудаків, що голосували проти резолюції: Вірменія, Білорусь, Болівія, Бурунді, Венесуела, Еритрея, Зімбабве, Індія, Іран, Казахстан, Камбоджа, Киргизстан, Китай, КНДР, Куба, М’янма, Нікарагуа, Південна Африка, Росія, Сербія, Сирія, Судан, Таджикистан, Уганда, Узбекистан, Філіппіни.

На цих двох моментах хотілося б акцентувати увагу. Бо можливо нова концепція нацбезпеки сильно вплине на подальшу політику США відносно України, а нова резолюція по Криму все ж показала підтримку в ООН і лишній раз заявила про Кримське питання.

Роман КУЛИК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини