Конституційний чи ківаловський? Яким буде КСУ – залежить від президента
Сьогодні, 21 грудня, Конституційний Суд України дозволив очолювати виші тим, хто голосував за "Закони 16 січня".
Раніше, в березні 2014 року, КСУ визнав неконституційним російський "референдум" у Криму.
Конституційний Суд може все. Буквально.
Від його складу прямо залежить – чи конституційним є "приєднання" Криму до РФ, чи "виживе" люстрація, бути чи не бути в Україні декомунізації та Антикорупційному судові.
Читайте також: У президента мають намір призначити суддею Конституційного Суду людину Ківалова?
Нещодавно, відповідно до президентського закону, КС також отримав можливість зупиняти виконання судових рішень, щоб "запобігти незворотнім наслідкам". А це означає, що будь-яке остаточне судове рішення може бути на невизначений термін зупинене Конституційним Судом.
На практиці це може бути захистом від рішення на основі неконституційного закону або величезною корупційною схемою зупинки будь-якого судового рішення. Все залежить від складу суду.
Сьогодні о 10 вечора в президента запланована нарада щодо призначення суддів Конституційного Суду.
Вибір мав би бути простий. Ще в понеділок конкурсна комісія при президентові визначила двох кандидатів, що набрали найбільшу кількість балів: Сергія Головатого й Василя Лемака.
Із великим відривом він них ідуть інші кандидати, зокрема Анжеліка Крусян, прямо пов'язана із Сергієм Ківаловим. Але саме пані Анжеліку називають фавориткою президента попри те, що вона провалила конкурс до Верховного Суду, невчасно подала декларацію і взагалі не мала би бути допущеною до конкурсу.
Читайте також: Верховний Суд: замість оновлення та реформи – чергова імітація
Чи готові ми довірити вирішення питань декомунізації, люстрації та мовного закону Колесніченка-Ківалова людині, залежній від того самого Ківалова, питання риторичне.
Чи готовий до цього президент – невідомо. Що його спонукає – так само. На його сайті – багато повідомлень про ялинку, Віфлеємський вогонь миру й візит до Португалії. Але жодного – про рішення конкурсної комісії з відбору суддів КСУ.
Раніше громадські організації закликали конкурсну комісію оприлюднити результати її роботи, а президента – не призначати недоброчесних кандидатів до Конституційного Суду.
Сподіваємося, президентові не забракне мудрості й далекоглядності.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки