MENU

Пожежники назвали головні відмінності при гасінні натуральних і штучних ялинок, що зайнялися

1989 0

Для наочності перед журналістами влаштували справжню пожежу.

Напередодні новорічних свят столичні пожежники демонстративно спалили ялинку, аби наочно показати, чим може обернутися нехтування правилами безпеки у святкові дні.

Працівники ДСНС застерігають, що в період Нового року кількість пожеж збільшується удвічі, йдеться в сюжеті ТСН.

Читайте також: Як виглядала головна ялинка України в різні роки незалежності. ФОТО

Журналістів рятувальники зібрали на полігоні під Києвом, де показали піротехніку, котру люди можуть використовувати у ніч проти 1 січня та в інші дні.

Попри те, що в деяких містах України діє заборона на використання салютів до закінчення АТО, у ДСНС констатують, що гучно святкувати українці не припинили, тож радять купувати піротехніку лише у офіційного постачальника.

"На кожному такому засобі має бути інструкція – що ви маєте робити, де встановлювати", - звертають увагу фахівці. Та радять використовувати феєрверки та інші засоби тільки на відкритому майданчику та якнайдалі від людей, коробки закріпити цеглинами, а по завершенні вибухів не поспішати роздивлятись порожнє пакування протягом п’яти хвилин. 

Після інструктажу щодо піротехніки рятувальники показали, яку небезпеку може нести в собі звичайнісінька ялинка. Для цього в імпровізованій кімнаті зі справжньою побутовою технікою та меблями влаштували закорочення вогників.

"Ялинка згорить за одну хвилину, а квартира – за 15", - попереджають пожежники.

Аби такого лиха не сталося, вони радять встановлювати дерево на стійку основу якнайдалі від обігрівачів, радіаторів чи електроплит, не перегороджувати ялинкою шляхи евакуації, купувати якісні електрогірлянди і не використовувати бенгальських вогнів поруч із деревом.

В оздобі уникати використання вати, марлі, іграшок із легкозаймистих матеріалів і тим більше свічок.

Читайте також: Створено мобільний додаток для перевірки новорічних ялинок

Якщо ж ялинка таки зайнялася, вогнеборці радять повалити її на підлогу, натуральну накрити ковдрою, щоб перекрити кисень, та полити водою, а от штучну гасити без води, бо з диму виділятимуться токсичні речовини.

Якщо ж до охопленого вогнем дерева не підступитися – знеструмити оселю та чекати на пожежників.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини