MENU

Мігранти і Європа. Чи варто Україні прагнути до божевільних

3159 0

Прочитав великий репортаж BuzzFeed з острову Лесбос у Греції, де розташований табір, в якому живуть мігранти із Сирії, Кувейту та ін. країн, що нелегально прибували в Європу. 6 000 людей у таборі Морія (розраховувався на 2000). 40% з новоприбулих жінки з дітьми. І вони бояться, бо чоловіки до них лізуть, влаштовують бійки, напиваються і можуть, звісно, прийти у намет з усіма наслідками. А ще вони вагітніють і деякі довго про це не знають. Їм не вистачає меддогляду, вони живуть у бруді, немов свині. І вони, ці мігранти, незадоволені Європою.

Так-так – вони незадоволені, бо у Греції “краще ставляться до тварин, ніждо нас” – каже один з мігрантів. Вони нещасливі, бо коли пливли у Європу, часто за підробленими документами приїздили в Туреччину, а там платили контрабандисту, який діставив їх у Грецію, мріяли про краще життя. Про краще ставлення.

Читайте також: Чому Україна має порахувати своїх трудових мігрантів

“Дейр-ез-Зор був раєм у порівнянні з цим табором”, – незадоволено каже інший мігрант.

Ось так виглядає їхній рай.

1427465609_07

А ось це той рай, який вони створили у таборі.

src.adapt.960.high.lesbos_tent.1447262737912

Вони незадоволені Європою. Але хлопці та дівчата – вас хтось кликав у Європу? Чому ви, люди, які більше схожі на дикунів, думали, що Європа має вас приймати? Осипати вас сотнями Євро, годувати, цінувати? Вас ніхто не кликав і не чекав. От тільки Європа сама винна.

Бо цей принцип “Європейської солідарності”, про який у ЄС заспівали в 2015-му році, призвів до розколу всередині. Бо країни типу Німеччини і Франції намагаються нагнути всіх. І ці ідеї з квотним розселенням біженців, за які голосували ще в 2015-му році, не прийняли країни Вишеградської четвірки (Польща, Угорщина, Чехія та Словаччина), зачинивши двері для дикунів.

Читайте також: Чому реформ дедалі більше, а охочих жити в Україні менше?

Вони виявилися більш адекватними за тих, хто впустив до себе людей, не пристосованих до європеїзації. Вони, навпаки, не приймають цінності, а підлаштовують середовище під себе. Завдяки цьому Швеція посідає перше місце за кількістю згвалтувань у світі – і там відкрито звинувачують у цьому зростання кількості мігрантів. Теракти в Німеччині, Іспанії, Франції – хто виконавці?

А дикуни ще незадоволені, що перед ними не відчинили ворота і не прийняли їх такими, якими вони є. Вони хочуть, щоб їм дали і не збираються робити для цього щось.

Європа збожеволіла вже давно. І чомусь мені не хочеться, щоб Україна йшла до цих божевільних.

 

Андрій КОВАЛЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі



Правила коментування »  

Новини