Бути Снігуронькою: "пекло" у дитсадках та на корпоративах
Це важка робота, здебільшого з малими заробітками, — але трапляються моменти, коли починаєш вірити у казку.
Один день в іншій професії. В рамках проекту "Професії. Сніданок" я випробовую на собі чужі роботи, на 24 години перетворюючись із журналіста на кондуктора, пожежника, працівника РАГСу тощо. Головне моє завдання — зрозуміти, в яких умовах хто працює, скільки заробляє, що їсть і як відпочиває.
"Снігуркувати" та "Морозувати" (сленг) — працювати Дідами Морозами та Снігуроньками. Зазвичай — це тритижневий підробіток (з 18 грудня до 8 січня) для акторів, студентів, вчителів... словом, для будь-кого. Але людина має бути артистичною і психологічно врівноваженою, я б сказала навіть психологічно витривалою, із залізними нервами, тобто такий собі психологічний титан.
Отже, на один день я — у лавах Снігурок.
Для мене стало шоком, що треба було встати о 5:00, щоб вже за годину зустрітися з іншими акторами — "збираємось на Шулявці біля танку, знаєте, де це?" Кожен добирається своїм ходом, більшість не мають власних авто, тож до місця зборів добираються метро та маршрутками. В руках костюми, торби з косметикою та перуками, сумки з термосами і бутербродами. Заробітки акторів не дають їм можливості обідати по ресторанах і кав’ярнях. Єдине, що при мені за весь день купила Снігуронька — маленька кава (15 грн).
Читайте також: 7 подарков "последней минуты", или что выбрать, если устал искать
Чесно сказати, я думала, що вони якщо не мільйони, але пристойно. Мої мрії озолотитись швидко розбились об школи та садочки — саме там здебільшого і працюють на новорічні свята дідами Морозами і Снігуроньками.
Отже, ранкові свята для школярів. Там Снігурка отримує 150 (максимум до 300 грн) за 45 хвилин. І треба дуже любити дітей, щоб не назвати ці 45 хвилин пеклом. Крики, вереск, сльози, істерики, образи. А таких пекельних кіл за день може бути до 10! Уявіть, десять ранкових свят поспіль треба відпрацювати у піснях, стрибках, танцюльках.
На корпоративах теж не заробляють мільйонів. Та все ж для Снігурки/Діда Мороза вони — найприбутковіші. За годину можна заробити від 700 грн (бувають елітні варіанти — 2 000 за годину і навтіь більше). Однак контингент не такий вдячний, як дітлахи. Ніхто в тебе не вірить. Ти — переодягнена акторка з іграми, дорослими загадками і такими ж конкурсами.
Приміром, дві загадки від Снігуроньки на корпоративі:
Ні се, ні те, а кожному потрібні.
Де не підеш — скрізь хочеться.
Я жодної не відгадала.
Тут і жарти непристойні (особливо люблять про інцест між дідом Морозом і Снігуркою), і пропозиції дивні, і ситуації можуть бути небезпечні. Наприклад, одну зі знайомих Снігуроньок зачиняли в кімнаті, просили в Діда Мороза викуп, намагались вкрасти подарунки і шапку. Робота на корпоративах — непередбачувана.
Читайте також: "А Дед Мороз существует?" Что отвечать ребенку
Читайте також: Бути бібліотекарем: "вічна мерзлота" і вічні плани
Найлегше працювати на приватних замовленнях із дітьми. Тут прибуток кращий, ніж в садочках і школах, але гірший, ніж на корпоративах: від 500 грн за 15-хвилинний виклик додому. Снігуронька/Дід Мороз приїжджають додому до однієї-двох-трьох, максимум п’ятьох дітей. Перш ніж зайти до квартири, до них вибігають батьки, віддають подарунок для дитини, і тоді вже парочка заходить здійснювати мрію малечі. Складно на таких викликах лише із пошуками адреси (тим більше із київською загадковою нумерацією і розташуванням).
Саме на приватних вітаннях для мене сталось справжнє відкриття. Я, як людина доросла, яка вже давно забула, що таке казка, чомусь думала, що сьогодні в це вже ніхто не вірить, навіть малеча. А тут ці їхні очі. Вони вірять, що я у своїй блакитній шубці по снігах і кучугурах шукала на санчатах їхній будинок, білочки мені підказували дорогу, а хурделиця намагалась збити зі шляху, та я все подолала і принесла із собою подарунки від Діда Мороза.
Вони так вслухаються в кожне моє слово, намагаються ледь торкнутись до подолу шубки, а далі трохи сміливіше — обійняти. Як вони свято вірять в казку! І це — прекрасно. Я от скільки себе пам’ятаю, знала, що Дід Мороз — це моя перевдягнена вихователька Валентина Марківна, а Снігуронька — це Люба (старша донька іншої виховательки). До чого я веду: закликаю батьків боротись за казку для своїх дітей, не дозволяйте знайомим грати казкових героїв, не розвіюйте цей прекрасний міф завчасно.
Свій робочий день я, Снігуронька, закінчила ближче до 20:00. А завтра буде новий день, підйом о 5:00, від 5 до 10 ранкових свят у школах та садочках, привітання дітей по квартирах та будинках, корпоративи. Такий щільний графік лише в тих, кому із замовленнями пощастило. Чи ні?
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки