MENU

100% польських сирів в Україні є фальсифікатом – Держпродспоживслужба

3898 0

З квітня виробників продуктів харчування перевірятимуть без попередження. Таку можливість державні органи отримають з початком дії закону № 2042-VIII "Державний контроль, який здійснюється з метою перевірки відповідності законодавства про безпечність та якість харчових продуктів та кормів, здоров’я та благополуччя тварин".

Нині ж на перевірки бізнесу накладений мораторій. Як наслідок – українців годують фальсифікатом, і не тільки вітчизняні виробники. Про йдеться на офіційному сайті головного управління Держпродспоживслужби міста Києва.

Єдина можливість перевірити підприємство з’являється, коли продукція зашкодила споживачу. Таку перевірку має погодити Мінекономіки, Мінагрополітики та центральна регуляторна служба. На практиці від скарги до фактичного візиту інспекторів на виробництво проходить 5 місяців.

Читайте також: Українською мовою молочну продукцію правильно називати "набіл", а не "молочка"

"Найбільш помітна відсутність контролю в молочній галузі. Фальсифікується й вершкове масло, і молоко, і сметана. Продукти розбавляють пальмовою олією, в дитячому харчуванні знаходимо антибіотики", — розповів в ефірі "Радіо Вісті" Максим Гончар, голова правління громадської організації "Всеукраїнська асоціація з питань захисту прав споживачів "Споживча довіра".

Імпортери, в тому числі європейські, масово збувають на українському ринку неліквід.

Читайте також: Украина — в десятке крупнейших мировых экспортеров масла и сыра

"Українці ментально сприймають імпортне як якісне. А насправді перевірені нами польські сири на 100% виявились фальсифікатом. Вся продукція в різному відсотковому складі містила жири немолочного походження. Супровідної документації немає: ні паспорту якості, ні митної декларації, ні транспортної накладної. Все це контрабанда, — каже Гончар. — Чому продукція незаконно потрапляє на наш ринок, це вже питання до служби безпеки".

Серед української продукції фальсифікату виявили майже 50%, щороку його стає все більше, додав Гончар. 


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  

Новости