Хурма, шарон, корольок: у чому різниця
Розповідаємо, як навчитися вибирати між сортами хурми. У чому різниця між хурмою, корольком і шароном?
Хурма
Класична, відома всім хурма має в'язкий смак і желейну суміш. Дозріває за добу в морозильній камері. За формою хурма буває і сферичною, і плоскою, і може нагадувати жолудь, про це пише радіо Максимум.
Жовтий або червонувато-жовтий відтінок відрізняє хурму від королька або шарона. Цікаво те, що в хурмі їстівне все: можна з'їсти і насіння, і верхівку (чашечки).
Читайте також: 100% польських сирів в Україні є фальсифікатом – Держпродспоживслужба
Якщо з'явиться бажання, звичайно. Така хурма втрачає терпкий присмак тільки після повного дозрівання, коли її м'якоть набуває желеподібної консистенції.
Корольок
Корольок – це сорт хурми, він відрізняється від звичайної хурми смаком і кольором м'якоті. Особливо популярний шоколадний корольок.
Спочатку корольок з'явився на території Китаю, а потім Японії і Кореї. Зараз же цей вид росте в більшості Середземноморських країн, Середньої Азії і на Кавказі.
При надмірному вживанні цей сорт хурми може викликати утворення конкрементів в шлунково-кишковому тракті з подальшим розвитком кишкової непрохідності.
Шарон
Один із різновидів східної хурми. Цей яскраво-жовтий плід є гібридом японської хурми і яблука. Його вивели в Ізраїлі, а своєю назвою він зобов'язаний однойменній долині, розташованій в західній частині цієї країни.
Шарон має тонку блискучу шкірку і тверду, як у яблука, м'якоть. Смак шарона можна порівняти з айвою, яблуком і абрикосом. На відміну від хурми, шарон містить менше в'язких речовин і не має кісточки.
Читайте також: Продукты, помогающие сжигать калории
Найчастіше шарон їдять у свіжому вигляді, однак його також можна використовувати для приготування солодощів, випічки і кондитерських виробів.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки