MENU

ТОП-5 заяв Нацради, які можуть кардинально змінити інформаційний простір

2138 0

Дочекались! Історична заява Нацради з питань телебачення і радіомовлення.

Вона, на жаль, подана дещо неструктуровано, але її суть дуже конструктивна і її можна звести до наступного:

1. Нацрада пропонує парламенту дати чітке роз'яснення, як реагувати на трансляцію радянського фільму, що був створений до 1991 року, за участі особи, яка створює загрозу нацбезпеці.

Мова йде про "Іронію долі". Але, можливо, хоча б у такий формальний спосіб ми також зможемо боротися з тим, що телеканали зловживають показом радяньких фільмів, замість того, щоб розбавляти ефір сучасними. Наприклад, 1 січня "СТБ" показував підряд "Іван Васільєвіч мєняєт профєсію", "Служебний роман", "Москва слєзам нє вєріт", "Опєрація И і другіє пріключєнія Шуріка", "Бріліантовая рука".

Читайте також: Інерція та зміни на телебаченні України

2. Нацрада пропонує парламенту врегулювати проблему спільного кіновиробництва з країною-агресором.

Згадати хоча б фільм "8 нових свіданій" спільного виробництва студії "Квартал 95" і російського продюсерського центру "Горад". Добре, що в цьому випадку фільм не несе особливої загрози масовому українському глядачу, але подібні кооперації з РФ можуть проштовхувати на наш ринок ідеологічно проросійські продукти.

3. Нацрада пропонує парламенту внести покарання за виступи українських артистів у країні-агресорі – це можуть бути штрафні санкції або кримінальна відповідальність.

Ані Лорак, Лобода, Софія Ротару, Таісія Повалій та інші повинні нести не тільки моральну відповідальність за свої аморальні вчинки під час війни з російським агресором, але й повинні бути визнаними порушниками на законодавчому рівні.

4. Нацрада пропонує парламенту переглянути норму, аби перехідний період по мовним квотам на телебаченні завершився не пізніше ніж у березні-квітні цього року, а не у жовтні – лише такий підхід уже нині стимулюватиме телеканали подбати про якість ефіру.

Важко не погодитись з Нацрадою – 2 з 3 провідних телеканалів, "Інтер" і "Україна", не поворушили й пальцем – досі в прайм-тайм подають новини російською мовою.

5. Нацрада пропонує парламенту ввести законодавче обмеження на ведення програм і передач політичними діячами.

І знову "так" – особливо це стосується чинних депутатів, які повинні займатись лише своєю профільною діяльністю, а не бізнесом чи ще якоюсь додатковою роботою, в тому числі ведучим на телебаченні. Виступів в якості гостя на ток-шоу цілком достатньо.

Читайте також: Виробляти серіал і заклеювати українськіномери на авто. Чим це відрізняється від заробітків у Росії?

Це стосується, в першу чергу, пана Лещенка, який веде передачу на "24". Минулого року політики окупували в якості ведучих телеканал "News One": Савченко, Рабинович, Ляшко та інші. Також короткий період був авторської передачі Саакашвілі на ZIK.

Тепер залишилось почекати, поки парламентарі повернуться з канікул. Далі повинен бути крок за ними. Якщо вони задовольнять хоча б половину пропозицій Нацради – це буде велика перемога в контексті інформаційної безпеки України та гібридної війни з РФ.

Olexiy MINAKOV


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини