MENU

Огляд блогосфери від UAINFO. 18 січня 2018

723 0

Шановні читачі, до вашої уваги – традиційна добірка найцікавішого зі світу блогосфери за сьогодні, 18 січня

Краще пізно, ніж ніколи: Рада прийняла законопроект про деокупацію Донбасу

Нарешті, на четвертому році війни, Верховна Рада прийняла документ, в якому називає речі своїми іменами: Росію – агресором і окупантом, який несе відповідальність за заподіяну моральну та матеріальну шкоду, окуповані території – окупованими з окупаційними адміністраціями РФ, замість АТО – заходи із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі та стримування збройної агресії РФ. І, до речі, без "Мінських домовленостей" у тексті. Але й без згадування Криму в назві закону, що обурює деяких політиків. Ті, хто каже, що закон не матиме наслідків, лукавлять. Бо закон, не враховуючи сигналу західним партнерам, допоможе Україні на полі юридичної битви в рамках гібридної війни зі Кремлем.

Безвідповідальність Німеччини: найбільша країна Європи експортує нестабільність

Тепер проблеми в Європі вимагають від політиків у Берліні відповідей. Тим часом німці таврують адміністрацію Дональда Трампа, але не хочуть приймати наслідків цього. Європа має брати відповідальність за власну оборону. Але скільки це коштуватиме й під чиєю егідою відбуватиметься? Німецькі політики не готові сказати своїм виборцям, що захист європейської безпеки вимагатиме вирішення проблеми ксенофобської клептократії в Росії. А німецька громадська думка не зносить ідеї про конфронтацію зі Кремлем, попри численні свідчення його атак на власну політичну систему. 

Потрібен єдиний закон про всі тимчасово окуповані території – Чубаров

Держава зобов'язана мати єдиний підхід, генеральну лінію в тому питанні, що територіальна цілісність України залежить як від повернення Криму, так і від повернення окупованих територій Донецької та Луганської областей. Що ж до ухвалення окремого закону про Крим, ми виступаємо за те, щоб був єдиний закон про всі тимчасово окуповані території України. У нас уже є закон про Крим 2014 року, але він заподіює досить багато незручностей тим українцям, які проживають на окупованому півострові, особливо коли вони пересуваються на материкову частину України. Також закон про Крим 2014 року дає можливість деяким українським підприємствам працювати в окупованому Криму.

Якнайшвидше звільнити заручників. Україна обмінялася із загарбниками новими списками

У 2018 році пріоритетом залишається безпековий складник Мінських угод. Завдання №1 – забезпечення всеосяжного і сталого режиму припинення вогню. Українська сторона й надалі вимагатиме виведення іноземних військових формувань із території Донбасу та повернення НЗФ ОРДЛО до лінії розмежування, встановленої Меморандумом від 19 вересня 2014 року. Звільнення заручників є основним напрямком роботи гуманітарної підгрупи. Цього року сторони вже обмінялися списками утримуваних осіб. Вважаємо, що наступне звільнення має відбутися у найстисліші терміни.

Мобільне життя, або як телефон здатен замінити чиновника

Як і передрікали письменники-фантасти, світ ХХІ сторіччя кардинально змінився. Поки що ми не літаємо на вихідні подивитися на інші планети, не навчилися мандрувати в часі й не винайшли універсальних ліків від усіх хвороб. Однак вже зараз ми можемо спілкуватися з усім світом чи зробити замовлення за кордоном, не виходячи з кімнати квартири або офісу. Вже зараз кожен може стати частиною віртуальної реальності, а робот зі штучним інтелектом не лише здатен давати інтерв'ю, а й вже отримав громадянство. Світ фактично увійшов у нову еру – еру високих технологій.

Шлях у нікуди: безвідповідальність по-українськи

Сама думка, що суспільство несе частку відповідальності за те, що відбувається в країні, викликає шалений спротив. Адже це вони погані та злі, а ми білі й пухнасті. Це вони нас обманули, а ми невинні. Це не ми за них голосували, це не ми продавали голоси за гречку чи 200 гривень, це не ми не ходили на вибори, це не ми виявилися неспроможними створити й підтримати альтернативу. Це все вони. З одного боку, це нагадує дитячу позицію: "Це не я", "А він перший почав", "Воно само сталося". І це відображає ступінь зрілості певної частини публіки. Але важливіше інше: цей шлях нікуди не веде. 

Письменники: В Україні не існує заборон на книжки, зокрема – російські

Зараз давали коментар щодо "заборони" Бориса Акуніна й Іллі Муромця. Шановні друзі-журналісти! Не плутаймо заборони та дозволу. Це різні речі. В Україні не існує заборон на книжки. У нас є система дозволів на ввезення книжок країни-агресора. Якщо книжка не отримала дозволу, це не означає, що її заборонили. Ви можете купити її в російських інтернет-книгарнях, замовити електронну версію, скачати тощо. але не маєте права завозити і продавати. Це як наркотики, які не заборонено вживати, але не можна продавати.

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини