MENU

Українська зимова війна. ФОТО – Radio Free Europe

5219 0

Репортери агентства Radio Free Europe відвідали лінію фронту на Сході країни, щоб зняти життя українських військових під час четвертої зими війни проти сепаратистів, підтримуваних Росією.  

У грудні 2017 року фотожурналісти Андрій Дубчак та Мар'ян Кушнір отримали доступ до передових позицій  українських військових на висотах неподалік від міста Золоте Луганської області.

Положення на вершині пагорба дозволяє отримати огляд в сторону оглядових точок (вгорі праворуч) сепаратистів. Село на передньому плані лежить на нейтральній території, в ній до цих пір живуть люди.

Український солдат заряджає магазин. 20-річний боєць розповів репортерам про те, що під час своїх недавніх нічних нарядів спостерігав, як бойовики вели перестрілку між собою.

Сепаратистський прапор у неконтрольованої селі. Українські солдати стверджують, що сепаратисти регулярно пробираються в село, щоб обстрілювати українські позиції. Урядовим військам наказано не стріляти по селу ні за яких обставин.

Читайте також: "Закон про реінтеграцію Донбасу": слід шукати кращі рішення, аніж гратися у страуса

Українські військові часто отримують текстові повідомлення з сепаратистського регіону, такі як і це: "Від твоєї зброї можуть загинути мирні мешканці".

У перерві між бойовими завданнями солдати п'ють чай і відпочивають в укріпленій землянці.

На цей раз на вечерю для солдатів – досить смачний омлет (зліва скраю), сир (на передньому плані), сосиски і оселедець з цибулею.

Читайте також: Дацюк: Нинішній закон про деокупацію Донбасу – це небажання називати речі своїми іменами

Сон у землянці.

На світанку солдат спостерігає за рухом на сепаратистських позиціях, приблизно в 1500 метрах від лінії розташування української армії.

Поблизу бліндажа знаходиться імпровізоване спортивне спорядження, таке як ця саморобна груша, свого роду тренажерний зал на відкритому повітрі.

Ще одна важлива частина цієї статичної лінії фронту – туалети. Деякі з них укріплені мішками з піском ...

Інші - збиті з шматків дерева кабіни, що закривають отвір в землі. Солдати жартують, що небезпека знаходження в місцях, подібних до цього, робить процес набагато простіше, особливо коли поруч з бійцем в дереві застряє куля.

Собака отримує задоволення, отримавши можливість полежати на дерев'яній підлозі. Собака народилася на війні і все своє життя провела в бригаді. Вона відома тим, що абсолютно не боїться звуків обстрілів.

Одна з кішок бригади. Ці істоти дають можливість теплого спілкування, і крім цього, в польових умовах вони допомагають підтримувати чистоту, виловлюючи гризунів.

Андрій Дубчак (праворуч) проводить фотозйомку на фронті. Під час роботи над цим репортажем кореспондент зняв два небезпечних випадки: спочатку куля снайпера застрягла в стіні поруч з 28-річним солдатом по імені Олександр під час інтерв'ю. Пізніше, на нічному патрулюванні, мікрофон Дубчака записав звук декількох куль, що розсікають повітря - його і кілька солдатів накрив вогонь сепаратистських стрільців, мабуть оснащених приладами нічного бачення.

Через кілька днів після того, як Дубчак і Кушнір покинули лінію фронту, Олександр (на фото), той же солдат, якого знімали під снайперським вогнем, отримав поранення в голову кулею снайпера. Станом на 18 січня він перебував в госпіталі у важкому стані.

Оригинал на Radio Free Europe

Перевод: Андрей САБАДЫР, специально для UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини