MENU

20 січня Україна вшановує пам'ять захисників Донецького аеропорту

1963 0

У суботу, 20 січня, в Україні відбуваються заходи з ушанування пам'яті захисників Донецького аеропорту в січні 2015 року, повідомив канал 112.

Так, у Центральному будинку офіцерів ЗСУ відбудуться фотовиставка портретів загиблих захисників, нагородження сімей загиблих героїв відомчими відзнаками Міноборони, а також концертна програма за участю Заслуженого академічного зразково-показового оркестру ЗСУ, народної артистки України Ади Роговцевої, автора офіційного гімну АТО "Брати-українці", лідера гурту "Шабля" В. Гейзера, групи "Mad Heads", групи "Мандри" та інших відомих виконавців.

Читайте також: 16 січня – День пам’яті Кіборгів. ВІДЕО

Бої за встановлення контролю над летовищем донецького міжнародного аеропорту, яке має стратегічне значення, тривали між українськими силовиками і незаконними збройними формуваннями з 26 травня 2014 року до 21 січня 2015 року.

У різний час в аеропорту та прилеглому селищі Піски воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90 окремого аеромобільного та 74 окремого розвідувального батальйонів, бійці полку "Дніпро-1", вояки Добровольчого українського корпусу (ДУК) та багато інших.

Багатьох з них було відзначено державними нагородами, деяких з них – посмертно.

18-21 січня 2015 року внаслідок підривання терміналу ДАП загинули 58 "кіборгів".

21 січня 2015 року було ухвалено рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу, оскільки цей об’єкт було повністю знищено, він став не придатним для оборони.

Читайте також: Фільм про захисників Донецького аеропорту збираються висунути на кінопремію Оскар від України

За офіційними даними, захищаючи донецький аеропорт, загинуло понад 200 військових.

Після зруйнування старого і нового терміналів аеропорту, оборона яких тривала 242 дні, українська армія і добровольці тримають оборону інших будівель летовища, а також контролюють навколишні села.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини