MENU

Головне правило українських чиновників: бери супервитратне, аби не зекономити

3788 0

Спостерігаючи за чиновниками, я зрозумів, що, як правило, найбільш "досвідчені" з них категорично не налаштовані на те, щоб робити щось корисне для країни дешево або задарма. Проект має бути супервитратним, отоді він їм сподобається.

Для прикладу. Зараз держава почала роздавати на кіно справді дуже чималі кошти. Приміром, минулого року це було 500 мільйонів гривень, цього року ще більше. Якщо був би гарний ефект, то був би сенс давати ще більше. 

Читайте також: Чому в Україні з регіональною журналістикою все так сумно

Однак, зараз ці кошти роздаються під проекти, в які у продюсерів є змога закладати надлишкові непотрібні витрати. Тобто, по-простому, красти в держави. 

По факту із сотень фільмів якийсь результат отримають штук 5-10. 

Незрівняно дешевше і ефективніше було б організувати постійний всеукраїнський конкурс сценаріїв, обирати з них найкращі, і роздавати найкращі сценарії так само обраним за конкурсами найкращим режисерам. Це означало б не длубатися в "руді", а одразу знайти діаманти. Ще й заздалегідь формуючи і розставляючи державні пріоритети.

Читайте також: Неможливо жити по-європейськи, а працювати по-радянськи

Інший випадок. Нещодавно поцікавився, чому б замість будівництва за державні кошти супердорогого житла для переселенців не зробити для них, за участі держави, інтерактивну карту з будинками і квартирами, виставленими в оренду чи на продаж, аби людина на основі перевірених фото могла швидко і недорого знайти дах над головою. Відповідь – на такі послуги нема попиту. А на те, щоб засвоїти сотні мільйонів, а потім їх віддавати десятиліттями – є?

Україна зараз не в тому стані, щоб дозволити собі бути марнотратною чи неефективною.

Олександр ПАЛІЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини