MENU

Ким був і чому наклав на себе руки "Фіделіто" Кастро?

6198 0

Найстарший син кубинського революціонера Фіделя Кастро наклав на себе руки, повідомили днями медіа. На момент скоєння самогубства Фіделю Кастро Діас-Баларту було 68 років. Ким був і чому пішов з життя син диктатора?

Місцеві ЗМІ повідомляють, що цьому передувала глибока депресія, вилікуватись від якої чоловік намагався впродовж останніх декількох місяців.

Фідель Кастро Діас-Баларт народився у 1949 році в Гавані. Через свою зовнішню схожість із батьком його називали "Фіделіто" – "Маленький Фідель". Схожа зовнішність, однак, не змогла компенсувати різницю в характерах. Це породило безліч суперечностей між батьком і сином, зробивши Фіделіто свого роду символом постреволюційних складнощів Куби.

Читайте також: На Кубе запретили использование имени Кастро в общественных местах

Фідель Кастро і Мірта Діас-Баларт (мати Фіделіто та перша дружина Кастро) розлучились, коли хлопчику було п’ять. Через рік Діас-Баларт разом із сином переїхала у США – країну "імперіалістичних янкі", що їх так зневажав Кастро, який тоді перебував у в’язниці. Він не міг змиритись з таким ходом подій:

Я відмовляюся навіть думати, що мій син спатиме під одним дахом із моїми найогиднішими ворогами, і що ці жалюгідні Іуди цілуватимуть його невинні щоки,
– писав Фідель Кастро у листі до своєї сестри.

Мірта Діас-Баларт дозволяла Фіделіто відвідувати батька. Під час такого візиту до Мексики, де Фідель Кастро планував реалізацію кубинської революції, він просто відмовився відсилати сина назад до Сполучених Штатів. Діас-Баларт довелось наймати викрадачів аби вони допомогли повернути Фіделіто додому.

У 1959 році, після кубинської революції, Кастро все ж спромігся повернути сина до уже комуністичної Куби. Тоді, на піку своєї впливовості, Фідель міг приймати рішення щодо будь-яких сфер життя країни. Його промови транслювали по радіо вдень і вночі, люди не переставали захоплюватись ним. На той час Фідель Кастро був для кубинців свого роду божеством – або, як мінімум, пророком.

Досягти такого ж рівня популярності надзвичайно складно. Так само складно, як жити в умовах постійного порівняння із постаттю батька.

Багато хто стверджував, що Кастро-молодшому бракує батькової харизми для побудови політичної кар’єри. Як би там не було, політика його мало цікавила – своє життя Фіделіто вирішив присвятити науці.

Фідель Кастро Діас-Баларт здобув вищу освіту в СРСР (певний час він вчився в тому числі у Харкові), де він жив під іменем Хосе Рауля Фернандеса. Там же він познайомився з майбутньою дружиною – Ольгою Смірновою. Пара мала трьох дітей: Мірту Марію, Фіделя Антоніо та Хосе Рауля. Втім, пізніше подружжя розлучилось і Фіделіто одружився на кубинці.

Під час навчання Кастро здобув безліч корисних навичок. Він став першим кваліфікованим фізиком-ядерщиком на Кубі.

Після повернення додому у 1980-х роках він очолив комісію з ядерної енергетики Куби. Тоді ж СРСР та Куба спільно розпочали будівництво електростанції Хурагуа – дітища Фіделя Кастро. Втім, із розпадом Радянського Союзу, найкрупнішого інвестора країни, мрії про електростанцію розсіялись. Кубу спіткало забагато фінансових та технічних проблем. Тоді Кастро звільнив сина, публічно звинувативши його у некомпетентності.

Фідель Кастро Діас-Баларт – один із найкращих науковців своєї галузі. За своє життя він написав понад десять книг та більше сотні наукових статей. На момент смерті він обіймав посаду віце-президента кубинської Академії наук та одночасно був науковим радником у Державній раді Куби.

Джонатан Бенджамін-Альварадо, колега Фіделіто Кастро, зазначив у одному зі своїх інтерв’ю, що уряд доволі неохоче дослухався до порад науковця.

Читайте також: Куба - это пример того, что происходит со странами победивших маргиналов

"У нього було багато ідей щодо розробки проектів відновлюваної енергетики, однак, вони так і не було включені у державну політику. Куба була і залишається залежною від нафтовидобування державою. Думаю, це було розчаруванням для Фіделіто".

Публікація новини про смерть Кастро у держаних ЗМІ здивувала кубинську спільноту, зокрема, через згадку про депресивний розлад. На Кубі не прийнято опубліковувати деталі смерті – особливо якщо це стосується випадків самогубства. Такий вчинок вважається на острові безчесним.

 

Єлизавета ЧИХОВСЬКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини