MENU

В одній зі столичних шкіл уроки української мови проводять російською – віце-прем'єр

3624 0

Ілюстраційне фото

В одній з центральних київських українських шкіл одна з вчительок проводить уроки української мови російською. Батьки звертали на це увагу, однак, змін не домоглися.

Про це повідомила Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе на власній сторінці у Facebоok.

"Перебуваю в шоці від того, що розповіла мені подружка моєї доні. В одній з центральних київських українських шкіл одна з нових/молодих вчительок української мови веде уроки цієї мови....російською(!)" – розповідає політик.

Читайте також: Про мовну психотравму і українське ґетто

За її словами, батьки вже звертали увагу керівництва на цю проблему, але поки що результату – нуль.

"Бачу, що якраз нещодавно Міністерство освіти і науки України,  Лілія Гриневич розіслали листа закладам освіти усіх рівнів, в якому звертають увагу на те, що мовою освітнього процесу в нашій країні є державна мова, і тому уроки, лекції, практичні та семінарські заняття, навчально-виховні заходи у державних закладах освіти мають відбуватися українською. Наголошую – я про освітні програми шкіл без вивчення мов національних меншин, а суто про ті, що розробляються на основі типових програм", – каже урядовець.

Читайте також: "Тут пачті всє чітают і будут чітать на рузкам!". У Харківському медичному університеті першокурсника цькують за державну мову

"Чи дослухаються керівники та виконавці? Адже по суті не маємо ніяких важелів для забезпечення контролю та відповідальності за дотриманням законів України у цій царині навіть в центральних офіційно україномовних школах столиці... Невже лишається розраховувати суто на небайдужість і активність батьків у кожному такому кричущому випадку, як той, про який розповіли мені діти?" – додала Климпуш-Цинцадзе. 

"Проблема дещо в іншому: немає доброї волі по всій вертикалі. А зла воля – насильницька русифікація за 26 років так і не зупинена", – прокоментувала повідомлення Віце-прем'єр-міністра народний депутат Лілія Григорович.

UAINFO


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  

Новости