Коли Вас можуть знімати на відео, фото без дозволу, а коли такий дозвіл потрібен?
Сьогодні практично у кожного є смартфон, який здійснює якісну фото і відеозйомку. От і часто різні люди користуються такою можливістю та знімають відео, де Ви можете бути об’єктом відеозйомки. Що в такому разі робити, чи має право конкретна особа або навіть журналіст вести відіозйомку вас, коли ви цього не хочете?
Цивільне законодавство України чітко регулює це питання. Так законодавець передбачив, що Вас можуть відзняти на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за Вашої згоди.
Читайте також: Чому важливо робити фото- та відеозйомку у разі ДТП
Але така згода не є універсальною. Якщо Ви погодилися на зйомку Ви може вимагати припинення її публічного показу в тій частині, яка стосується Вашого особистого життя.
Одначе, варто знати, що згода особи на її знімання не потрібна, якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру.
Варто відзначити, що забороняє будь-які приховані зйомки щодо вашого особистого життя, а тим більше поширення відповідного відео чи фото.
Читайте також: Студентка розтлумачила судді, чому вона має право на відеозйомку. ВІДЕО
У разі порушення цього правила передбачена кримінальна відповідальність, а саме: за незаконне збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про особу або незаконна зміна такої інформації.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки