Отруйна безвідповідальність Ахметова. ВІДЕО
Придніпровська ТЕС – фільтруй!
Отруйна безвідповідальність Ахметова.
Придніпровська ТЕС є єдиною тепловою електростанцією України, що знаходиться в межах міста-мільйонника, а саме Дніпра. Питання забезпечення належного екологічного стану стоїть дуже гостро.
Придніпровська ТЕС була приватизована корпорацією ДТЕК у 2011 році. Перехід активу в руки приватного власника містив умови виконання заходів екологічного характеру задля зменшення шкідливого впливу на міську атмосферу.
Зокрема, ДТЕК був зобов’язаний побудувати блочні сірко-та азотоочисні установки на енергоблоки № 7, 8,9, 10 11 та 13, що мало б знизити гранично допустимі концентрації викидів в атмосферу у десятки разів. Передбачений на виконання роботи проміжок часу – до кінця 2017 року. Цього, звісно ж, здійснено не було, Дніпро і надалі очолює рейтинги міст з найбільш забрудненим атмосферним повітрям України.
Читайте також: Серед найбільших платників податків України – жодної компанії Ахметова. ІНФОГРАФІКА
І який вихід із ситуації? Вчасно виконувати взяті на себе зобов’язання? Аж ніяк! Варто просто змінити правила гри! Тепер «ДТЕК Дніпроенерго» хоче отримати новий дозвіл на викиди для Придніпровської ТЕС. Вони в десятки разів перевищуватимуть обсяги, зазначені в чинному дозволі, дійсному до 2022 року, які, щоправда, і так не виконуються.
Разом із цим, ДТЕК також робить «великодушну» пропозицію, представивши план встановлення очисних установок на енергоблоках Придніпровської ТЕС до 2024 року. Але вони вже мали бути встановлені!
Є й інші показові невідповідності даного плану до чинних нормативно-правових актів. До прикладу, згідно з Національним планом скорочення викидів в атмосферне повітря від великих спалювальних установок, зменшення викидів сірки та азоту від котла енергоблоку № 11 мало б розпочатись вже з цього року. А от у чудовому плані від ДТЕК перші очисні заходи мають бути тут здійснені лише через 7 років! Та за цей час два президенти можуть змінитись. Як бачимо, небажання вітчизняного олігархату цивілізовано брати на себе соціальну відповідальність за середовище, в якому він оперує, – найстабільніше, що є в нашій державі.
В даному контексті варто нагадати, що вся країна дружно платить завищені тарифи за схемою «Роттердам+»за електроенергію ТЕС, три чверті яких контролює ДТЕК. Однак дана корпорація, натомість, не хоче вчасно інвестувати в збереження екології міста, де живуть не тільки якісь там абстрактні для когось «люди» чи «громадяни», а й сім’ї її працівників.
Ну про що ж тут можна говорити! Безконтрольні викиди в атмосферу є ідеальною передумовою для серцево-судинних захворювань та хвороб ендокринної системи, які у великій мірі зумовлюються саме забрудненим навколишнім середовищем.
Між іншим, вміст сірки у західноєвропейському вугіллі набагато менший, ніж у вітчизняному, тому, якби вугілля дійсно везли з Роттердаму, скорочення шкідливих викидів в атмосферу було б досягти набагато реальніше. Якби його дійсно везли з Роттердаму.
Тому маємо хороший приклад, як олігархічні схеми, що здаються такими складними та далекими пересічним громадянам, насправді приносять реальну шкоду для життя і здоров’я людей. Ніяк інакше, як цинізмом наживи олігарха на здоров’ї людей таке і не назвеш.
Читайте також: Як Ахметов прибрав до рук завод Тарути в "ЛНР"
Однак невже ми і надалі маємо платити мільярди Рінату Ахметову, підприємства якого і надалі отруюватимуть повітря, яким дихають наші діти? Адже без належного дотримання екологічних умов статистика хвороб і смертей у регіоні буде тільки зростати.
Я розумію, що якщо ми активно не захищатимемо наші права на безпечний екологічний стан, ніхто за нас це не зробить! Олігархам нічого не коштують людські життя.
Ми маємо відстоювати наше майбутнє щодня, тому сьогодні я разом з жителями Дніпра буду вимагати дотримання ДТЕКом екологічних норм в своїй промисловій діяльності.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки