Судову реформу – провалено
От у мене прям дежавю з історією двохрічної давності з "атестацією поліції"...Невпинні реформи тривають).
26 березня Громадська рада доброчесності (ГРД) заявила про вихід із процесу кваліфікаційного оцінювання суддів. Цей крок членів громадського органу – ключового в процесі проведення судової реформи – став логічним наслідком нехтування Вищою кваліфікаційною комісією суддів (ВККС) вимог громадськості стосовно очищення судової влади. Своїми діями ВККС фактично нівелювала всю судову реформу.
Читайте також: Сто днів роботи "нового" Верховного Суду: підсумки та застереження
Більше того, недоброчесні судді та представники органів суддівського врядування організували масштабну кампанію з дискредитації ГРД, ми вже бачимо, як на захист неправомірних і огидних дій представників старої судової системи стають цілі ботоферми в соцмережах. Враховуючи катастрофічно низький рівень довіри громадян до судів, застосування брудних інформаційних технологій – це все, що лишається суддям і органам суддівського врядування, щоб зберегти і не реформувати суди.
Тим часом, попри висновки ГРД, посади суддів за собою зберігають кандидати, які заплямували себе, приймаючи неправосудні рішення щодо активістів Майдану, отримуючи неправомірну вигоду чи беручи участь у корупційних схемах.
Участь Громадської ради доброчесності у кваліфікаційному оцінюванні суддів передбачена Законом України "Про судоустрій і статус суддів". Вихід ГРД із цього процесу автоматично означає зупинку і провал судової реформи.
Діяльність недоброчесної і такої, що вже дискредитувала себе, Вищої кваліфікаційної комісії суддів може поставити під удар і антикорупційну реформу. Адже законопроект “Про Вищий антикорупційний суд”, що вже пройшов перше читання у Верховній Раді, передбачає, що та саме ВККС як орган суддівського врядування визначає кандидатури на посади суддів ВАС.
Читайте також: Реформа судів буде проходити без участі громадськості
З огляду на факт провалу судової реформи, який ми вже можемо констатувати на сьогодні, Ініціативна група Декларації небайдужих вимагає:
Негайної реакції Президента України на заяву Громадської ради доброчесності. Термінового засідання Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя, на якому розглянути можливість внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" з метою посилення ролі громадськості в процесах атестації суддів та переформатування ВККС. Не допустити ВККС у теперішньому її складі до формування Вищого антикорупційного суду, внісши відповідні зміни до проекту закону №7440
Просимо представників міжнародної спільноти, які стільки сил та енергії вкладають в реформування державних органів нашої країни, не вважати протистояння старої системи кардинальним реформам безнадійним вироком Україні.
Українське громадянське суспільство продовжує нелегку боротьбу за нову країну. І ми безмежно вдячні вам за розуміння і підтримку.
Важливо, щоб кожен громадянин знав про це. Бо саме зараз ми на порозі втрти шансу реальної судової реформи.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки