Тест для ДБР: формування Ради громадського контролю
Державне бюро розслідувань сьогодні матиме перший серйозний тест на прозорість формування консультативно-дорадчих органів. Мова йде про обрання Ради громадського контролю, яка має бути обрана через старий "регіональний" спосіб – Установчі збори.
Вчора було опубліковано аналіз кандидатів до РГК при ДБР. Як показало дослідження, абсолютна більшість з суб'єктів, що претендують на місце в Раді, мають політичний або правоохоронний "шлейф". Іншими словами, вони є пов'язані між собою.
Згідно статистики, 43 кандидати мають порушення одного індикатору стосовно своєї упередженості, 30 кандидатів – 2 або більше індикаторів порушено, 46 осіб мають політичні зв'язки, 22 мають зв'язок з органами правопорядку. При цьому, що не менш важливо, 37 кандидатів пов'язані між собою.
Читайте також: Порошенко блокує створення Державного бюро розслідувань – Сергій Євтушок
І сьогодні до нас надійшла інформація, що конкурс кінцево "порішали". Існують кілька груп, що по колу будуть один одного підтримувати. Одна з цих груп, за повідомленням джерел, афілійована з політичною силою "Народний фронт". Друга – прямо дотична до (псевдо) правників-журналістів.
Як наслідок, можна сміливо заявити, що сьогоднішні вибори через непрозорий механізм – Установчі збори – вже повністю зрежисовано. Представники реальної громадськості, що супроводжують конкурс два роки, навряд чи зможуть прорватися через "ґрати" голосів, які оформлять бппешно-нарфронтівські афілійовані активісти.
Читайте також: Україна на краю корупційної прірви
P. S. Нагадаю, що всі новітні приклади формування подібних консультативних органів показують, що найбільш успішним, прозорим і ефективним способом є онлайн-голосування. Саме такий підхід ще в листопаді-грудні наша ініціативна група пропонувала новообраному директору ДБР Роману Трубі. Він особисто в своєму кабінеті нам пообіцяв прозорість процесу і саме такий формат, але згодом в урядовому рішення ідентифіковано старий спосіб формування – Установчі збори.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки